Zing Zeeuws 2008 De Zeeuwse Dialectvereniging vraagt: http://www.streektaalzang.nl/strk/zeel/pers/p08azze8.htm Het lijkt alweer lang geleden, maar op 15 november 2008 was er weer een Zing Zeeuws, dit keer met een middag- en avondprogramma. Bij de liedteksten was Sankie den Hamer de winnaar, gevolgd door Jan Lauret en Jan Zwemer. In de categorie uitvoerders won Dingeman de eerste prijs. D0nder en Bennie Hek en de Houdoes mochten ook op het podi um. Bij de eigen liederen won ook dit jaar Bennie Hek en de Houdoes, samen met het koor Flash Back uit Goes. Ze wonnen ook nog eens de publieksprijs. Anja Kopmels en Zo mae kaapten de tweede en derde prijs weg. Het werd een gezellige dag waar zowel oud als jong van kon genieten, en dat kon je ook lezen in een lezersbrief in de PZC van 20 november. Veel foto's en persberichten, en zelfs filmpjes op You Tube, kan je vinden via links op www.zingzeeuws.nl. De vereniging heeft belangstelling voor verhalen in dialect, die vroeger op een bandje of een lp stonden. Omdat lp's, cassettes en bandjes binnenkort niet zomaar meer kunnen worden beluisterd, wil de vereniging proberen om dergelijke oude bandjes en lp's geschikt te maken om te beluisteren op een cd. Wie dergelijke bandjes thuis heeft en wil uitlenen om er cd's van te maken, kan contact opnemen met een van de bestuursleden van de Dialectvereniging of met de adviseur streektalen, die de informatie dan doorgeeft aan de betrokken personen. Bent u technisch goed onderlegd, en wilt u aan dit project meewerken om dergelijke bandjes te digitaliseren, dan bent u ook van harte welkom bij de vereniging. Zeeuws Erfgoed 22 maart 2009/01 STREEKTALEN

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 22