Restauratiebeurs 200! Nationaal Restauratiefonds InDetail Uitreiking prijzen kleurwedstrijd Open Monumentendag 2008 Al enkele jaren achtereen gebeurt er veel in de sector van het Nederlandse gebouwde erfgoed. Op alle fronten wordt er steeds meer moeite gedaan voor het historisch waardevolle erfgoed, in een tijd van globalisering van de samenleving en de hieruit voortvloeiende nieuwbouw. Door de 'snelle wereld van vandaag' verliezen we erfgoed of dreigt dit op termijn verloren te gaan. De erfgoedsector is volop in beweging. We hebben het hier dan over vernieuwing en verandering van de wet- en regelgeving (MoMo, de Modernisering van de Monumen tenzorg in Nederland, komt er binnenkort aan), de toe-name van erfgoedadviesbureaus, van vakspecialistische restauratiebedrijven en restauratieaannemers en de ontwikkelingen rond nieuwe (restauratie)technieken en toepassingen van nieuwe restauratiematerialen. Daarnaast speelt de financiële en fiscale wereld op deze ontwikkelingen in. Nederlandse Restauratiebeurs 2009 Om de twee jaar vindt in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch de Nederlandse Restauratie-beurs plaats. Ook dit jaar weer, op 23, 24 en 25 april aanstaande. Op deze beurs presenteren allerlei bedrijven zich die met de erfgoedsector te maken hebben, van houtbewerking tot fiscale zaken. De beurs is een must voor monumenten- eigenaren, geïnteresseerden en professionals uit de restauratie- en erfgoedsector. Informatie over de beurs en haar deelnemers kunt u vinden op www.restauratiebeurs.nl. Gratis toegangskaarten! Het Nationaal Restauratiefonds (NRF) staat ook op de Restauratiebeurs en wil, samen met de SCEZ, u daar graag naar toesturen! Daarom bieden wij u gratis toegangskaarten aan, om het NRF en natuurlijk de andere stands te bezoeken. Ga hier voor naar www.restauratiefonds.nl/InDetail, en geef aan hoeveel kaarten u wilt reserveren. Het NRF geeft evenals de SCEZ een gratis nieuwsbrief uit, InDetail genaamd, waarin voor iedereen die zich met het gebouwde Nederlandse erfgoed bezighoudt nuttige informatie te vinden is. Naast informatie over financiering van restauraties en andere geldleningen voor monumenten zijn er leerzame en interessante artikelen over monumen ten en hun eigenaren in de uitgave opgenomen. Aanvullende informatie op deze nieuwsbrief is daarnaast nog eens te vinden op de website van het Restauratie fonds. U kunt zich voor de nieuwsbrief aanmelden via boven genoemde website. Beschikt u niet over een computer met internetaansluiting, dan kunt u hiervoor ook telefonisch contact opnemen: 033-2539439. Op woensdag 12 november 2008 vond in het kantoor van de SCEZ de feestelijke uitreiking plaats van de kleurwedstrijd Open Monumentendag 2008. Er waren een kleine honderd kleurplaten binnengekomen. De jongste twee inzenders waren drie jaar oud. Zij kregen een leuke attentie toegestuurd. Alle kleurplaten zijn door de medewerkers van de SCEZ aan een kritische blik onderworpen. De ene kleurplaat was nog mooier gekleurd, voorzien van glitters en creatief beplakt, dan de andere! Uiteindelijk zijn er per leeftijdscategorie (tot 9 jaar en 9 tot en met 15 jaar) drie winnaars gekozen. De zes winnaars (drie jongens en drie meisjes) kregen persoonlijk een brief waarin stond dat ze een prijs hadden gewonnen en dat ze op 12 november werden verwacht voor de prijsuitreiking. De prijswinnaars in de categorie tot 9 jaar waren Jeroen de Witte (1ste prijs), Bas Verstraeten (2de prijs) en Jeroen Gaalswijk (3de prijs). In de categorie 9 t/m 15 jaar won Robin Thijsselink de 1ste prijs, Aïsja Zuidweg de 2de prijs en Kim van Tatenhove de 3de prijs. Alle prijswinnaars waren aanwezig met hun moeders, broertjes en zusjes. Wim Scholten, directeur van de SCEZ, hield een kort toespraakje en complimenteerde de winnaars met hun mooie kleurplaat. Onder het genot van een drankje en snoeperijen werden de prijzen uitgereikt. Na het aftellen werden de cadeaus gezamenlijk en in vliegende vaart ontdaan van hun verpakkingen. Het was al met al een gezellige prijsuitreiking en de winnaars vertrokken tevreden naar huis. De zes winnaars van de kleurplaatwedstrijd over 'Sporen, het thema van O-pen Monumentendag 2008. Op de voorgrond: Jeroen Gaalswijk, Jeroen Witte en Bas Verstraeten, daarachter Robin Thijsseling, Aïsja Zuidweg en Kim van Tatenhove. Wim Scholten, directeur van de SCEZ, reikt de prijzen uit. Zeeuws ErfgOed 9 maart 2009/01 MONUMENTENWACHT

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 9