Premier Balkenende heropent vernieuwd Watersnoodmuseum Centraal museumdepot voor honderd jaar De werkconferentie werd afgesloten met de opening van de centrale depotvoorziening voor Zeeuwse musea in een van de hallen van COVRA. Van zeven musea uit Zeeland liggen daar, in Vlissingen-Oost, inmiddels collecties opgeslagen. De inrichting werd mogelijk gemaakt dankzij financiële bijdragen van Provincie Zeeland, Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, Steunfonds voor de Zeeuwse Musea en DELTA NV. De komende jaren zal de centrale depotvoorziening nog verder worden uitgebreid. De drie partners ondertekenen de samenwerkingsovereen komst. V.l.n.r.: Hans Codée (COVRA), Wilbert Weber (Zeeuws maritiem muZEEum) en Lous Coppoolse (Vereniging van Zeeuwse Musea) (foto Ewoud Verhoef). Na de officiële openings handeling door Harry van Waveren (Provincie Zeeland), bezichtigen de conferentiegangers de nieuwe depotvoorziening voor museale collecties. Museumcollecties op internet Tweeëneenhalf jaar na de lancering van geschiedenis- zeeland.nl is de zoekfunctie van het webportaal uitgebreid met museumbronnen. Geïnteresseerden kunnen voortaan ook vanuit huis op zoek gaan naar de collecties van een groot aantal Zeeuwse musea. Tijdens de werkconferentie bracht Harry van Waveren het eerste deel van de museale collectie online. Museummedewerkers van Zeeuwse musea hebben de afgelopen jaren hard gewerkt aan het registreren en fotograferen van de museumvoorwerpen. Het project 'Erfgoed Inzichtelijk - Collectieregistratie in de Zeeuwse musea' maakt het mogelijk deze informatie op de website te presenteren. Op dit moment is van elf Zeeuwse musea de collectie geheel of gedeeltelijk te zien, in totaal ruim 2.500 voorwerpen. Dit aantal zal in de loop van dit jaar snel gaan oplopen. Het uiteindelijke doel, uitbreiding tot de gehele museale collectie Zeeland (335.000 voorwerpen), is voorzien voor de periode 2010-2012. Nadat minister-president Jan-Peter Balkenende een banner heeft laten zakken met daarop de nieuwe museumslogan 'Herinneren, leren, vooruitkijken', laten schoolkinderen uit Ouwerkerk ballonnen op, waarmee het van één naar vier caissons uitgebreide museum op 23 april werd heropend. Vele honderden mensen waren hiervan getuige. In de caissons worden achtereenvolgens de thema's 'De feiten', 'Emoties', 'Wederopbouw' en 'Leven met water' getoond. Na een rondgang door het vernieuwde Watersnood museum in Ouwerkerk tekenen minister-president Jan-Peter Balkenende en zijn gast, de Zuid-Koreaanse minister-president Han Seung-soo, het gastenboek. Op de achtergrond van links naar rechts: burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland, commissaris van de koningin Karla Peijs, voorzitter van het museumbestuur Hans Simons, museumdirecteur Jaap Schoof en projectleider van de uitbreiding Ria Geluk. Op de voorgrond de moeder van de premier, mevrouw Balkenende.

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 10