Zeeuwse MuseumNa|8 trekt ruim 2.000 bezoekers Filmdocumentaire 'Stille Getuigen' Tot slot: op 18 september ging de filmdocumentaire 'Stille Getuigen van de Slag om de Schelde' in première in oorlogsmuseum Gdynia in Axel. SCEZ liet, in samenwerking met de zes Zeeuwse oorlogsmusea, de documentaire samenstellen door Studio Haak Visser uit Middelburg. De film toont persoonlijke getuigenissen bij voorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog en wordt gedurende het herdenkingsjaar vertoond in de zes musea (zie hiervoor). Daar zijn ook de voorwerpen te zien in speciale tentoonstellingszuilen en uiteraard nog veel meer herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Bij het Bevrijdingsfeest in museum Gdynia werden de eerste exemplaren van de dvd door een van de getuigen uit de documentaire, de heer Harold Vervaet, overhandigd aan Een van de getuigen, Harold Vervaet, overhandigt de eerste exemplaren van de dvd aan het basisonderwijs in Axel. de directeuren van de vier basisscholen in Axel. Vervolgens is de documentaire beschikbaar gesteld aan alle scholen voor primair en voortgezet onderwijs in Zeeland, de Zeeuwse bibliotheken en archieven. En op 30 oktober was de film op televisie bij Omroep Zeeland (en is nog steeds te zien via de website van Omroep Zeeland bij 'Uitzending gemist'). De dvd van 'Stille Getuigen van de Slag om de Schelde' is ook te koop bij een van de deelnemende oorlogsmusea (verkoopprijs 10). De tentoonstellingszuil van Getuigen van de Slag om de Schelde" (foto Dennis Adriaansen). De Zeeuwsbrede museumnacht van 23 oktober was een groot succes. Met ruim 2.000 bezoekers was er meer publiek dan de afgelopen twee jaren. Vooral het nieuwe publiek kwam in grote getale; mensen die voor de eerste keer een van de 28 deelnemende musea bezochten en speciaal op pad gingen voor de MuseumNa|8. Deze derde editie - rond het thema van de Week van de Geschiedenis 'Oorlog Vrede' - is samen te vatten als: "boeiende lezingen, ontroerende getuigenverhalen, leuke kinderactivitei ten, lekkere hapjes, mooie muziek, veel gastvrijheid en een dankbaar publiek". Twee highlights uit het programma: Kleiworkshop onder leiding van kunstenares Liesbeth Minderhoud in het Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg. Cultuur Historische Groep 'Merck toch hoe sterck in Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland (foto Piet van Dijke). Zeeuws Erfgoed 24 december 2009/04 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 24