RJt Cd met Zeeuwse verhaaltjes voor goed doel Zêêuwse Dialect Verênigieng 80! Luisterverhalen van Zeeuwschen Huize Eind 2009 verscheen een cd met vijftien verhaaltjes in het Zeeuwse dialect. Ze zijn verzameld door Engel Reinhoudt. Verschillende van deze verhalen zijn van zijn hand en werden eerder al gepubliceerd in de PZC in de rubriek 'Onze Streektaal'. De verhalen worden voorgelezen door Erna Ramstijn. Rond kerstdag kregen alle leden van de Nierpatiënten Vereniging Oosterschelde de cd als kerstattentie. De opbrengst van de verkoop van de cd is integraal bedoeld voor de Stichting Sri Lanka Support (www.srilankasupport. nl)Deze stichting ondersteunt via sponsoring ruim 130 kinderen uit de meest arme families op Sri Lanka. Ook tientallen scholen krijgen via deze stichting ondersteuning door de bouw van toiletunits en waterputten, de aanleg van elektriciteit en dergelijke. De cd Luisterverhalen van Zeeuw Huize koopt u voor 9,95 bij De Drvkkery in Middelburg, of door €11,95 (incl. verzendkosten) over te maken op rekening 50.75.14.262 t.n.v. Sri Lanka Support, onder vermelding van uw naam en adres. De cd werd officieel gepresenteerd in De Drvkkery in Middelburg op 30 januari. Engel Reinhoudt De opbrengst is ib.v. de Nierpatiëntenvereniging Oosterschelde en de Stichting Sri Lanka Support De tachtigjarige verjaardag van de Zeeuwse Dialectvereniging ging niet onopgemerkt voorbij. Op 21 november 2009 organiseerde de vereniging voor de tweede keer het symposium 'In 't Zeeuws kan 't ok'. Acht lezingen van bekende Zeeuwse Nederlanders, elk over hun eigen (vak)gebied, dat is wat dit symposium te bieden had. De gastsprekers zijn allen opgegroeid met het Zeeuwse dialect en hielden hun lezing dan ook in het Zeeuws. Om de variëteit van Zeeuwse dialecten aan bod te laten komen, kwamen de sprekers uit de verschillende regio's in Zeeland en vertegenwoordigden ze de meest uiteenlopende vakgebieden. Nelleke van der Krogt (Zuid-Beveland), bekend van 'Tussen Kunst en Kitsch', vertelde over haar jeugd in Zeeland. Kees Slager (Tholen) ging in zijn lezing aan het werk met 'Even Dienke' en vertelde hiermee ook zijn levensverhaal om uiteraard te eindigen met het bordspel dat hij samen met zijn zoon maakte. Officier van Justitie André Flikweert (Schouwen- Duiveland) had het over misdaad in Zeeland. Er waren ook drie Rinussen: Rinus Sommeijer, Rinus de Regt of Rinus Platschorre? De eerste Rinus (uit Zuid-Beveland en bioloog) vertelde over zijn onderzoek naar bijen, de tweede Rinus (commissaris van politie uit Schouwen- Duiveland) had het over zijn politiewerkzaamheden en de laatste Rinus (Noord-Beveland) over leven met water. Tiny Geelhoed, Zuid-Bevelandse virologe, had het actueelste thema, het griepvirus, en de West-Zeeuws- Vlaamse Frank Leenhouts had het over kunst. Voor het muzikale intermezzo zorgde ook zijn groep 'Soep is ook sause'. Het doel van het symposium was het bredere publiek in Zeeland kennis te laten maken met de Zeeuwse streektaal, te laten zien dat het spreken van dialect geen enkele handicap hoeft te zijn om maatschappelijk carrière te maken en om aan te geven dat je ook in je eigen streektaal over actuele onderwerpen uitstekend kunt discussiëren. Na de lezingen was er een paneldiscussie onder leiding van de dagvoorzitter Cees van Liere. Het panel bestond uit de gastsprekers, die een stelling over de Zeeuwse streektaal poneerden die dan in interactie met de aanwezigen in de zaal besproken werd. De oud-voorzitter van de Zeeuwse Dialectvereniging, Kees Martens, werd verrast met een koninklijke onderscheiding. Die werd hem uitgereikt door de burgemeester van Middelburg, Koos Schouwenaar. De dag bleek weer eens een succes te zijn. Publiek, spre kers en organisatoren waren dan ook zeer verheugd dat alles goed verliep. Op naar het volgende lustrum? We wensen de vereniging het allerbeste de volgende jaren. Burgemeester Koos Schouwenaar huldigt oud-voorzitter Kees Martens. Luisterverhalen van Zeeuwschen Huire vart Enge) Reinhoudt voorgeleden door; Erna Ramstijn 5. Clïat .M EVii-W Een volle zaal voor het symposium 'In 't Zeeuws kan 't ok*. Kees Martens verwelkomt het publiek. Zeeuws Erfgoed 14 maart 2010/01 STREEKTALEN

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 14