jLuusturus!' Evenement met regionale verhalen 2010/03 Erfgoededucatie Er was eens... op een mooie dag in juni, in het jaar 2010... 'Luusturus!' Op 21 en 22 juni werd de ontwikkeling van het museumeducatieproject 'Het verhaal van de regio' feestelijk afgesloten. De acht musea op Schouwen-Duiveland en Tholen beschikken vanaf nu allemaal over een webquest. Met deze webquests kunnen leerlingen van de basisscholen een onderzoek doen naar een of meerdere onderwerpen uit hun eigen omgeving. Het onderzoek gebeurt zowel digitaal als door middel van opdrachten in het museum. Om het nieuwe educatieve aanbod bekend te maken en de scholen kennis te laten maken met een van de musea, werd dit evenement opgezet. Maar liefst 1.100 leerlingen en 50 leerkrachten en begeleiders van 32 scholen hadden zich aangemeld; een enorm grote belangstelling dus voor dit evenement. Het programma van die dagen was als volgt: De groepen 7 en 8 bezochten 's morgens een museum naar keuze, tussen de middag werd er geluncht op Slot Moermond. Het middagprogramma was rond het plein van de Nieuwe Kerk in Zierikzee gepland, met als laatste act een optreden van rapper BDM. Daarmee was het thema 'Regionale verhalen van toen tot nu' rond. Leerlingen in museum en oudheidkamer Brusea; hoe ging en gaat dat met de mosselvisserij? Alle acht musea ontvingen per dag meerdere groepen leerlingen. Er waren leerlingen bij die voor het eerst in een museum kwamen (foto Henk Kesteloo). 4 De lunch werd gehouden op Slot Moermond in Renesse. Leerlingen van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee verzorgden samen met hun docenten de lunch. Grote, rijk gevulde Bourgondische broden werden door Zeelandia gesponsord. Wat stond er in de middeleeuwen aan servies en eten op tafel? Een presentatietafel met archeologische voorwerpen liet dat zien. "Snoepen was er nog niet bij in die tijd" vertelt meneer Herman, vrijwilliger van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, afdeling Zeeland. De maaltijd, driehonderd leerlingen tegelijk aan de lunch, lekker buiten in de kasteeltuin. Ze genieten van het mooie weer (foto s Gerard van Keken).

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 16