Drukbezochte Open Monumentendag Een kijkje in Het Schuitvlot, de tweede locatie van de SCEZ l.ulturrrl Frfyocd 11 september 2010 was een prachtige dag met veel zonneschijn, waarop in heel Zeeland weer veel te beleven viel: de zaterdag van de Open Monumentendag. Velen waren dan ook als vrijwilliger of bezoeker op stap om hun bijdrage te leveren aan deze feestelijke dag. Ook voor de SCEZ en een groot deel van haar medewerkers was die zaterdag bijzonder, omdat het Open Dag was in haar tweede huisvesting Het Schuitvlot aan de Looierssingel in Middelburg. In juni verscheen over dit pand - de voormalige brandweerkazerne - al een special bij Zeeuws Erfgoed, en op 11 september werden de deuren van de verbouwde locatie opengezet voor belangstellenden en nieuwsgierigen die toch ook wel eens wilden zien wat er allemaal was veranderd in het gebouw. Op het terrein aan de achterzijde speelde zich ook van alles af. Daar stonden in de felle zon de roodglimmende Magirus, de bluswagen van de brandweer uit 1931, en de eveneens historische Opel Blitz uit 1958. Twee brandweerlieden van het Stadsgewest gaven uitleg over beide wagens. Bij de kraam van leerbewerkster Judith konden geïnteresseerden zich laten informeren over leren schoeiselen oude bewerkingstechnieken uit de middeleeuwen. In de garage- en opslagruimte van de monumentenwacht stonden verschillende tentoonstellingen opgesteld, waaronder de verrijdbare Erfgoedmobiel en de Zeeuwse Klapbank. Rondom was een erfgoedmarkt met diverse kraampjes ingericht. Voor wie meer wilde weten over het archeologisch depot en de ondergrondse bunker werden rondleidingen verzorgd, onder andere door de vrijwilligers van Stichting Bunkerbehoud onder leiding van Hans Sakkers. Vrijwilligers van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland, afdeling Zeeland, presenteerden zich in passende middeleeuwse kledij bij een nagebootste beerput met voorwerpen en een mooie kraam. De Open Dag trok vele - naar schatting ruim zevenhonderd - nieuwsgierige bezoekers vanuit Middelburg en van ver daarbuiten. De SCEZ wil graag iedereen bedanken die deze dag tot een succes heeft gemaakt! Het beeldverslag van deze Open Dag laat u meeproeven van de sfeer. e Erfgoedmarkt met tentoonstellingen (foto Niek Beeke). Demonstratie van het ambacht leerbewerking. Klimmen als een monumentenwachter (foto Niek Beeke). Hans Sakkers in het 'hart' van de bunker. Uitlegruimte voor bodemvondsten (foto Niek Beeke). Mobiel erfgoed: de Magirus 1931.

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 13