Schoolkinderen gaan de strijd aan tegen het water Boeiende nacht over waterwerken en landwinnen De nationale Week van de Geschiedenis is op 15 oktober officieel geopend bij Deltapark Neeltje Jans met een grote waterstrijd. Twee Zeeuwse basisschoolklassen van De Wegwijzer uit Serooskerke en De Vossenburch uit Midddelburg bouwden dijken met de zandzakken van de Week. Een strijd tegen het water en tegen elkaar: wie bouwt de stevigste dijk? Valentijn Byvanck, inhoudelijk directeur van het Nationaal Historisch Museum, gaf het startsein. Het werkeiland Neeltje Jans - als onderdeel van de Oosterscheldekering - is een historische locatie die aansluit op het thema van dit jaar 'Land en Water'. De Zeeuwse MuseumNa|8 op vrijdagavond 22 oktober heeft 1.831 bezoekers in het donker van de nacht naar de musea getrokken. Mensen genoten van activiteiten rondom thema's als: '(onderwater)werk', 'met de VOC in zee', 'water: bedreiging en uitdaging', 'herinneringen aan de Deltawerken', 'Dijkval: verloren Zuidland', 'Weemoed en Wildernis: veranderingen op Tiengemeten', 'Wrakkenroute', 'De Schelde: vergeten trots' en 'Let op de dijk!'. hn het schoolklasje van Streekmuseum De Meestoof werd op eenvoudige wijze het TV spelletje Timboektoe nagespeeld, met al hoofdprijs de Meestoof Timboektoebokaal 2010 (foto Streekmuseum De Meestoof). Overal land en water' in het Zeeuws maritiem muZEEum. Een wedstrijdje oorlogvoeren door met kanonnen op schepen te schieten. o Optreden van het fluitensemble van de Zeeuwse Muziekschool in Historisch Museum De Bevelanden. Directeur Maaike Klunne-Mol spreekt het publiek toe in het Watersnoodmuseum, na afloop van de theatervoorstelling (scene uit Dijkval) en uitvoering van muziekkorps Kunst en Eer met koor Waisisi. Kinderen vermaakten zich prima met het computersimulatiespel Dijkwacht bij Museum Het Polderhuis in Westkapelle. Inspecteer de waterkering en voorkom zo een dijkdoorbraak. Zeeuws Erfgoed 21 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 21