Geregistreerd Museum 3 4 5 Een van de tentoonstellingen waarmee het Zeeuws Museum 2010 afsloot was Soort van steen', met als bijzonder onderdeel het werk van Maartje Korstanje. 2011 wordt een heel bijzonder jaar voor het museum, want in oktober viert het zijn 50-jarig bestaan. Er zullen vele activiteiten rondom dit jubileum plaatsvinden (foto Anda van Riet, Zeeuws Museum). Het Zeeuws maritiem muZEEum was in 2010 een van de locaties voor het project Vrijdag Museumdag, waarbij bewoners van verpleeghuizen en zorgcentra werden getrakteerd op een speciale ochtend in het museum. Een van de bezochte tentoonstellingen was Han Reijnhout, een Zeeuws meester in detail' (foto Zeeuws maritiem muZEEum). Terra Maris, museum voor natuur en landschap, wist met de tentoonstelling 'Zilt en Wild' in 2010 weer boven de 30.000 bezoekers te komen. Deze tentoonstelling gaat over de échte wilde natuur in Zeeland, over het leven op de platen en schorren in de Oosterschelde en de Westerschelde (foto Peter Steutel). Bevrijdingsmuseum Zeeland is in 2010 officieel toegelaten tot het Nederlands Museumregister. Om in aanmerking te komen voor deze waardering, moet een museum voldoen aan allerlei kwaliteits criteria. Op 29 oktober 2010 is door cultuurgedeputeerde Harry van Waveren het muurschildje met registratielogo aan de gevel van het museumgebouw in Nieuwdorp geschroefd. Daarna overhandigde hij namens de Stichting Nederlands Museumregister aan het museumbestuur het officiële certificaat 'Geregistreerd Museum'. Zeeuws Erfgoed 4 maart 2011/01 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2011 | | pagina 4