*)Erfgoedmobiel: de rijdende tentoonstellingsunit van de SCEZ, waarin tot juni 2012 de module 'Vensters op Zeeuws Erfgoed' gepresenteerd werd. Deze verplaatsbare trailer kon door het onderwijs gehuurd worden. Er waren zes vensters ingericht met de thema's Romeinen, middeleeuwen, Tachtigjarige Oorlog, VOC, Tweede Wereldoorlog en Watersnood ramp. Lesmateriaal over de Tweede Wereldoorlog. www.regiocanons.nl Een vertaling van de Canon van Nederland naar de provincies is te vinden op de website regiocanons. nl. Sinds 14 maart is voor Zeeland een Canon in de klas op de site geplaatst. De leerlingenopdrachten uit de Erfgoedmobiel* zijn uitgangspunt geweest en digitaal gemaakt. De opzet van deze Canon in de klas voor Zeeland is, dat deze direct aansluit bij de Nederlandse Canon. De landelijke vensterthema's die vertaald kunnen worden naar Zeeland zijn hiervoor uitgekozen, zodat de leerkracht met een Zeeuwse versie van het vensteronderwerp, toch de inhoud behandelt. Een vertaling van historische onderwerpen naar de eigen omgeving van de leerlingen maakt geschiedenisonderwijs natuurlijk veel aansprekender! Leerlingen kunnen vanaf de website direct de opdrachten over een tijdsperiode maken. De site kan net als de landelijke entoen.nu-site steeds verder groeien. Musea en archieven kunnen hun lesmateriaal aanbieden en natuurlijk de 'erop uit' tips! Jeugdliteratuur Speciale aandacht was er voor de rol van bibliotheken en jeugdboeken. Bibliotheken zijn op het gebied van de Canon een goede samenwerkingspartner voor scholen. Scholen kunnen boeken die aan de Canonvensters gekoppeld zijn, lenen bij hun plaatselijke bibliotheek. Het Polderhuismuseum en het Watersnoodmuseum presenteerden hun educatieve materiaal. Zij sluiten met hun thema direct aan bij een Canonvenster; Tweede Wereldoorlog en de Watersnood. Jeugdbo ekenschrijfster Anneriek van Heugten. In een workshop vertelde jeugdboekenschrijfster Anneriek van Heugten hoe kinderen spelenderwijs een heleboel historische feiten bijgebracht kan worden over een periode waarin het verhaal speelt. De deelnemers aan haar workshop ontdekten dat zelf aan de hand van haar eigen historische jeugdboeken en die van anderen. yensCcn np leeuw» eriqocd Zeeuws Erfgoed 24 juni 2012/02 ERFGOEDEDUCATIE

Zeeuws Erfgoed | 2012 | | pagina 24