Zeeuwse Ankers www.zeeuwseankers.nl Zeeland kent vele gezichten, waarvan de meeste zich afspelen op de grens van zee en land. Inwoners en toeristen van Zeeland roemen de zon en het strand, de rust en de ruimte, de culturele evenementen en culinaire specialiteiten, het erfgoed en het landschap. Voor bedrijven zijn de havens en de verschillende kanalen aantrekkelijk. Zee en land bepalen al eeuwenlang hoe mensen hier wonen, waarom bedrijven zich er vestigen en waarom toeristen er graag verblijven. Zeeland kent ook vele verhalen. Verhalen bij landschappen, verhalen bij monumenten, verhalen bij voorwerpen in musea, verhalen over de mensen. In het project Zeeuwse Ankers kunnen inwoners en toeristen kennismaken met de vele gezichten van Zeeland en luisteren naar de vele verhalen uit Zeeland. Er valt veel te ontdekken over het verleden van deze voormalige archipel, over wat er nu allemaal gebeurt en over de plannen voor de toekomst. Het project start in 2013. In Zeeuwse Ankers zullen erfgoedorganisaties en culturele organisaties gaan samenwerken aan kennisoverdracht, cultuurparticipatie, cultuur-toerisme, sociale cohesie en behoud door ontwikkeling. Het project wordt ontwikkeld op verzoek van de Provincie Zeeland. Erfgoed wordt nadrukkelijk in de omgeving geplaatst, met landschappen, monumenten en musea als betekenisvolle ankerplaatsen. Deze zijn te bezoeken en er zullen activiteiten plaatsvinden, onder andere om belangrijke tradities in ere te houden. Informatie zal worden verstrekt via publicaties, radio en televisie en nieuwe media. Zo zoeken we gezamenlijk een toekomst voor ons verleden. De Startnotitie Zeeuwse Ankers: naar een Culturele Biografie van Zeeland 2013-2016 doet verslag van de eerste verkenning naar vorm, inhoud en haalbaarheid van het project. De notitie is te vinden op: Zeeuws Erfgoed 4 juni 2012/02 Algemeen

Zeeuws Erfgoed | 2012 | | pagina 4