Traditioneel zeilen in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren Deelname aan Meldpunt Erfgoed Zeeland www.zeilschepeninzeeland.nl www.meldpunterfgoedzeeland.nl Cultureel Erfgoed I Colofon Special Maritiem erfgoed in Zeeland3 is een uitgave van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Deze uitgave is mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van de Provincie Zeeland. Belangengroep Zeilschepen in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren is een samenwerkingsverband waarbinnen eigenaren van historische, zeilende charterschepen gelegenheid bieden een- of meerdaagse zeiltochten te maken in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse Delta. Het vaargebied betreft de Oosterschelde, de Westerschelde, het Krammer-Volkerak, het Grevelingenmeer, het Hollands Diep en het Haringvliet. Tijdens de tochten worden vaak monumentale stadjes aangedaan, waaronder Veere, Zierikzee, Middelburg, Brouwershaven, Willemstad en Hellevoetsluis. De traditionele zeilschepen doen ook regelmatig mee aan zeil wedstrijden, zoals de Bietentocht en Rondje Tiengemeten. Eveneens worden de schepen ingezet ter versterking van evenementen, zoals tijdens de Wereldhavendagen in Rotterdam en Sail Vlissingen. Sinds de start in 2009 maakt het Platform Maritiem Erfgoed Zeeland deel uit van het Meldpunt Erfgoed Zeeland. Dit centrale informatie punt, dat een breed publiek in de gelegenheid stelt om melding te doen van bedreigd, onbekend en/of ondergewaardeerd erfgoed in de provincie Zeeland, heeft als doelstelling een wezenlijke bijdrage te leveren aan het behoud van karakteristieke, beeldbepalende gebouwen, objecten, landschappelijke elementen en structuren. Binnen het meldpunt wordt samengewerkt met tien andere particuliere monumentenorganisaties en de SCEZ. In de afgelopen jaren heeft het platform naar aanleiding van meldingen onder andere geadviseerd over de rijksmonumentale veersteiger in Kamperland, het ponton van de voormalige veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke en de kademuren en sleephellingen van de voormalige scheepswerf in Hansweert. In de eerste helft van 2012 heeft het platform advies uitgebracht over werkzaamheden aan de voormalige bietenhaventjes van Waarde en Burghsluis. De details van zowel deze, als alle overige meldingen kunt u terugvinden op de website van het Meldpunt: E maritiemerfgoed@scez.nl I www.scez.nl/maritiemerfgoed MARITIEM ZEELAND Het Platform Maritiem Erfgoed Zeeland is ondergebracht bij de SCEZ. Samenstelling Platform Maritiem Erfgoed Zeeland Sien de Mol-Marcusse voorzitter Tom Ekering - Stichting Behoud Hoogaars www.hoogaars.nl Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman www.werfarnemuiden.nl Peter Launspach - Schippersvereniging Houthaven Goes www.schippersvereniging-houthaven-goes.nl Jaap Littooij - Stichting Traditioneel Varend Zeeland www.traditioneelvaren.nl Jaap Klok - Zeilschepen in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren www. zeilschepeninzeeland. nl Els Ruppert - Museumhaven Zeeland www. museumhavenzeeland. nl Marinus van Dintel - adviseur cultuurhistorie en monumenten SCEZ en Jacquelien Pleijte - administratieve ondersteuning SCEZ www.scez.nl www.scez. Samenstelling Platform Maritiem Erfgoed Zeeland en SCEZ Contactpersoon Jacquelien Pleijte Foto's Platform Maritiem Erfgoed Zeeland, tenzij anders vermeld Opmaak decreet, R. de Nennie, Middelburg Druk Grafimedia partners, Middelburg Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Postbus 49,|4330 AA Middelburg Bezoekadres De Burg, Groenmarkt 13 T 0118-670870 F 0118-670880 E info@scez.nl

Zeeuws Erfgoed | 2012 | | pagina 28