Si Regen schrikt niet af bij Zeeuwse Buitenplaatsen Zomertournee 2012 JAAR VAN DE HISTORISCHE BUITENPLAATS Jaar vai® Water Diverse bezoekers maakten kennis met de bijzonder natuurwaarde op Ter Hooge. De schmink vond gretig aftrek bij de meeste kinderen. Beide tourneedagen verzorgde Da Capo, een combo van harp en fluit, de sfeervolle barokmuziek. De door de SCEZ georganiseerde Zeeuwse Buitenplaatsen Zomertournee in de tweede helft van juni is goed bezocht. De manifestatie vond plaats in het kader van het (landelijke) Jaar van de Historische Buitenplaats en het Zeeuws Jaar van het Water. Dat laatste was er genoeg, want het hield met name de eerste zondag van de tournee (24 juni) maar niet op met regenen. Hierdoor viel de picknick aan de vijver van buitenplaats Ter Hooge bij Middelburg letterlijk in het water, maar dankzij de andere activiteiten werd het toch nog een geslaagde middag. Tussen de buien door konden mensen mee met natuurwandelingen van gidsen van Stichting Het Zeeuwse Landschap, luisteren naar een cultuurlezing van buitenplaatsdeskundige Ronald van Immerseel van Stichting In Arcadië, genieten van de barokmuziek van Da Capo en konden kinderen geschminkt worden. Twee barokacteurs traden op als gastheer en -vrouw. De volgende zondag (1 juli) op Mon Plaisir (Schuddebeurs) kon er gelukkig wel droog gepicknickt worden aan het grand canal van deze buitenplaats. Ook hier trokken de gidsen van het Zeeuws Archief (cultuur) en van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (natuur) veel publiek. De middag op Mon Plaisir trok ongeveer tweehonderd belangstellenden, waar er op Ter Hooge maar vijftig mensen deelnamen. De foto's op deze pagina en de voorpagina geven een impressie van de sfeer van de twee zondagen. De foto's zijn ook te vinden op de website van de SCEZ. De Zomertournee op beide buitenplaatsen werd mede mogelijk gemaakt door de gemeenten Middelburg en Schouwen-Duiveland. Gids Sander den Haan van het Zeeuws Archief verhaalt over het waarom van de vele buitenplaatsen in Schuddebeurs. Hoewel nog niet binnen, konden mensen nooit eerder zo dicht bij het huis van Mon Plaisir komen. Gids Annemarie Stern van Stichting Het Zeeuwse land schap vindt een ganzenei. Zeeuws Erfgoed 3 september 2012/03 JAARTHEMA Barokacteurs bij het grand canal van buitenplaats Mon Plaisir in Schuddebeurs. 'Spiderman' voor de gracht aan de achterzijde van buitenplaats Ter Hooge bij Middelburg.

Zeeuws Erfgoed | 2012 | | pagina 3