In drie grote klimaatvitrines zijn de mooiste voorwerpen uit 1.000jaar geschiedenis tentoongesteld. Het gebouw Het museum heeft een fraaie wisselwerking met het gebouw. Het Stadhuis is namelijk het grootste en voornaamste voorwerp van de hele museum collectie. Bij de modernisering zijn de monumentale waarden van het Stadhuis zoveel mogelijk gespaard. Oude functies van het gebouw zijn in De Waag en in De Vleeshal weer zichtbaar gemaakt door middel van 'sceneries'. In het oudste deel van het gebouw wordt de collectie getoond en het verhaal van het Stadhuis verteld. Een lift zorgt ervoor dat de verdiepingen nu ook toegankelijk zijn voor mindervaliden. Nieuwe klimaatinstallaties Een goed evenwicht tussen een monument (het gebouw) en het museum klimaat is een uitdaging. Het museum kent klimaatzones, uiteenlopend van een 'strenge' zone met weinig schommelingen tot een zone zonder enige vorm van bescherming. Bij de inrichting van de tentoonstelling wordt hiermee rekening gehouden. De meest kwetsbare voorwerpen zijn in de 'strenge' zones geplaatst. Het voordeel van dit systeem is dat ook collecties uit andere musea tentoongesteld kunnen worden. Een computergestuurd gebouwbeheerssysteem zorgt ervoor dat temperatuur en luchtvochtigheid in de strenge zone binnen nauwe marges blijft. De nieuwe tentoonstellingszaal is uitgerust met drie grote klimaatvitrines waarin een lichte overdruk heerst. Ook de elektrische installaties zijn compleet vernieuwd, evenals het brandmeldsysteem. Museum in QR-wandeling Zierikzee is uniek met dit initiatief. Maar liefst vijftien locaties in Zierikzee zijn voorzien van tegels in de straat met een QR-code. De wandeling gaat langs bijzondere, mooie en verrassende plekjes in deze historische stad. De gebruiker richt zijn smartphone op de QR-code (Quick Response ofwel 'snelle reactie'). De code wordt door een QR-lezer in de smartphone omgezet, waarna via de bijbehorende website informatie of een filmpje wordt getoond en de gesproken tekst te beluisteren is. De informatie gaat over het object waar de wandelaar voor staat. De QR-wandeling gaat langs vijftien bezienswaardigheden in Zierikzee, waaronder het Stadhuismuseum. Educatie In het Stadhuismuseum Zierikzee komen verschillende historische lijnen samen. Het museum organiseert jaarlijks een speciale 'Zoektocht naar Historische Personen'. De eerste zoektocht is gehouden tijdens de Kinderopening van het Stadhuismuseum op 7 april 2012. De volgende zoektocht is op zaterdag 6 april 2013 in het Museumweekend. Kinderen (en hun ouders) zijn op die zaterdag van harte welkom in het Stadhuismuseum. Op die dag is de toegang vrij. Kinderen zoeken naar historische personen in het museum en schrijven de antwoorden op. Zeeuws Erfgoed 17 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 17