In memoriam Willem den Herder Zeerotisch weekend' met demonstratie paaldansen in het muZEEum in Vlissingen. Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp bereikte de maximale bezoekerscapaciteit. Het museum was alleen zaterdag geopend en trok die dag 296 bezoekers. Medewerkers hadden de handen vol met het schenken van koffie voor het publiek en het serveren van wat lekkers daarbij. Het Museumweekend is voor veel Zeeuwse musea traditioneel de start van een nieuw museumseizoen. Dit jaar zorgde het mooie lenteweer er ook voor dat veel bezoekers de musea per fiets bezochten. Wie dat gedurende het museumseizoen wil doen, kan daarbij ook gebruik maken van de Routewaaier Zeeuwse Musea, te koop bij de VVV's en deelnemende musea (zie ook www.scez. nUmusea Voor een overzicht van alle Zeeuwse musea en hun tentoonstellingen, zie www.zeelandmuseumland.nl. In 2014 is er op 5 en 6 april weer een nieuwe landelijk Museumweekend. Leden van de stichting Het Walcherse Costuum bezochten in streekdracht de tentoonstelling Zwoegen en zwieren - een jaar rond in Walcherse dracht' in Museum De Schotse Huizen in Veere. Op 11 april van dit jaar is Willem den Herder overleden. Hij was een bijzondere man met een brede belangstelling voor het cultureel erfgoed in zijn omgeving. En niet alleen dat, hij zette zich ook actief in voor het behoud van het erfgoed. Willem stond in zijn functie van voorzitter van de Stichting Maatschappelijke Belangen in Goes (voorheen Instelling Maatschappelijke Belangen en daarvoor het Burgerlijk Armbestuur) aan de wieg van de restauratie en de rehabilitatie van de Goese binnen stad, die eind jaren zeventig en begin jaren tachtig van de vorige eeuw zijn beslag kreeg. Speciaal hiervoor werd in 1981 de Stichting tot Behoud en Ondersteuning van Monumenten te Goes opgericht. Ook van deze stichting was Willem voorzitter. Beide stichtingen houden kantoor in het fraaie, zeventiende-eeuwse Huis Hoope aan de J.A. van der Goeskade in Goes. Bestuursvergaderingen werden door Willem op karakteristieke wijze geleid. Gezeten aan het hoofd van de regententafel, in een ruimte waarin de door Willem zo gekoesterde tradities en historie vrijwel tastbaar aanwezig zijn, werden agendapunten voortvarend en in welgekozen bewoordingen door hem aan de orde gesteld en afgehandeld om daarmee ruimschoots de tijd te creëren voor ontspannen discours met ruimhartige presentatie van een hapje en drankje. Hij was een gastheer pur sang. Willem was vanaf 1995 ook bestuurslid van het Steunfonds voor de Zeeuwse Musea. Op zijn uitnodiging werden de bestuursvergaderingen eveneens in Huis Hoope gehouden. Willem heeft zijn kennis en contacten met veel enthousiasme ingezet voor de tientallen museumprojecten die het steunfonds in de afgelopen jaren heeft ondersteund. Samen met zijn partner Dieuwke Jensma was hij een graag geziene gast bij de donateurs bijeenkomsten van het steunfonds. Voor zijn vele maatschappelijke activiteiten ontving hij in 2006 een Koninklijke Onderscheiding: Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Willem werd 70 jaar. Zeeuws Erfgoed 14 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 14