In Poppekerke wordt een toast op het geslaagde project uitgebracht. Gekrompen Dorpen te herstarten. In maart 2012 werden bewoners, eigenaren en andere geïnteresseerden uitgenodigd mee te denken over het herstel of het zichtbaar maken van een cultuurhistorisch of archeologisch object dat direct verband heeft met een gekrompen dorp op Walcheren. Hierop kwamen voorstellen binnen uit zeven gekrompen dorpen. Uiteindelijk mochten drie werkgroepen in eigen 'dorp' hun ideeën tot uitvoering brengen. En zo kun je sinds kort in Werendijke de contouren van de voormalige kerk bekijken, kunnen passanten in Poppekerke op een picknickbank even 'landschappelijk' wegdromen en kunnen wandelaars langs het kerkenpad in Boudewijnskerke zich laten informeren middels een zestal 'kerkenbordjes'. Gekrompen dorpen beleven Ook zijn in de tien gekrompen dorpen in de gemeente Veere nieuwe plaatsnaamborden, voorzien van het 'gekrompen dorp-logo', en informatieborden geplaatst. Tevens zijn in Werendijke, Boudewijnskerke, Poppekerke en Krommenhoeke doorkijkvensters met artist impressions van de voormalige dorpen geplaatst. Aan de hand van deze sfeervolle tekeningen, vervaardigd door Jacques van Bijlevelt, kan de bezoeker een indruk krijgen van hetgeen zich in een (ver) verleden op die locatie bevond: een gekrompen, maar niet vergeten dorp. De plaats van het vroegere dorp Poppekerke (foto Aad de Klerk). Kunstenaar Jacques van Bijlevelt geeft in Boudewijnskerke uitleg bij een doorkijkvenster met artist impression. Zeeuws Erfgoed 19 september 2013/03 CULTUURHISTORIE

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 19