"We gingen gericht naar bepaalde voorwerpen en we schreven alles op. ir zijn een paar stuk waar we trots op zij. maar we zijn geen Rijksmuseum. Sfeer Alle drie de medewerkers prijzen de werkwijze van de collectiewachters. De sfeer en de samenwerking waren prettig. De restauratoren leverden maatwerk, alle vragen werden beantwoord. Sluijter: "Wat mij het meest is bijgebleven is dat de collectiewachters heel erg betrokken zijn. Ze dragen collecties en musea een warm hart toe. Ze zijn er om 'ons' beter te maken." "Het is prettig dat we door de Collectiewacht contacten met restauratoren uit de regio hebben opgebouwd", vervolgt Sluijter. "Het is belangrijk om een vertrouwens band op te bouwen, omdat je wel je collectie ter beschikking stelt. Ze gaan hier op een goede manier, heel liefdevol, mee om. Ze vertellen hoe we het beter kunnen doen. Het is fijn om te merken dat we goede vakbekwame mensen in de provincie hebben." Van Avermaete beaamt dat: "Het is fijn dat we deze specialisten ontmoet hebben. We kunnen ook in de toekomst op ze terugvallen als dat nodig mocht zijn." Rapportage Na afloop van het bezoek krijgt het museum een rapport in woord en beeld met de resultaten van de inspectie. Met de praktische aanbevelingen in het rapport kunnen de museummedewerkers direct aan de slag. "De rapporten liggen beneden bij de balie, dus we pakken de informatie erbij als we die nodig hebben", aldus Van Avermaete. Volker: "We hebben een lijstje met aandachtspunten gekregen om te werken aan het onderhoud en de schoonmaak van de collectie." Sluijter: "De basisinspectie van de Collectiewacht is zeer uitgebreid en levert een globaal beeld op van de omgevingscondities van de collectie. Wij zien dat als een mooi naslagwerk, maar de materiaalinspecties bieden je echt een praktische handleiding, waarmee je direct aan de slag kunt. We zijn nu bezig om de hulp van vrijwilligers in te roepen die hoezen voor kledinghangers gaan maken op basis van de instructie uit het rapport." De Collectiewacht Zeeland wordt financieel mogelijk gemaakt met steun van Stichting Steunfonds voor de Zeeuwse Musea, het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland en de Provincie Zeeland. Hierdoor nemen de musea deel voor een aantrekkelijk (deels gesubsidieerd) uurtarief. Vanaf 2014 zullen de musea de Collectiewacht zelf gaan bekostigen.

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 24