Onderzoek en meldingen Vondstmeldingen en archeologisch spreekuur Zeeuws-Vlaanderen Melding van archeologische vondsten dient te geschieden bij de SCEZ. Het materiaal wordt wanneer nodig geregistreerd en gedocumenteerd, maar blijft altijd in het bezit van de melder, tenzij deze het zelf wil afstaan. Uw melding van vondst(en) of waarneming(en) kan ook schriftelijk of telefonisch geschieden bij: SCEZ Postbus 49 4330 AA Middelburg T 0118-670870 E j.jongepier@scez.nl Daarnaast houdt de SCEZ op elke eerste dinsdagmiddag van de maand een archeologisch spreekuur. U kunt het spreekuur in Het Schuitvlot Looierssingel 2 te Middelburg bezoeken om voorwerpen te laten determineren (geldwaarde wordt niet getaxeerd), vondst meldingen te doen, of allerlei vragen op het gebied van de Zeeuwse archeologie voor te leggen. De eerstvolgende archeologische spreekuren vinden plaats op de dinsdagmiddagen 3 september, 1 oktober, 5 november, 3 december 2013 en 7 januari 2014 van 15.30 tot 16.30 uur. Dank voor uw medewerking! Vliegtuigonderdeel bij Paal Op 28 mei deed de SCEZ in samenwerking met gids Mark Zwartelé een archeologische waarneming op de slikken van het Verdronken Land van Saeftinghe, vlakbij de ingang van de jachthaven van Paal. De heer J. Geensen had de vondst van een ongeïdentificeerd vliegtuigonderdeel ter plaatse gemeld. Het bleek om een stuk te gaan van circa 1 x 0,5 meter. Het is uitgegraven en geborgen onder toezicht van de heer A. Kappert (Koninklijke Luchtmacht). Ongeveer een half jaar daarvoor was hier al een vleugel van ongeveer 3 a 4 meter lengte geborgen, die boven het slib uitstak. De heer Kappert heeft nog enkele losse onderdelen, die van het grotere onderdeel afvielen, meegenomen om te kijken of er een nummer op staat. Dit grotere stuk kan wellicht in bruikleen naar het bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp of naar de stichting 'Wings to Victory'. Onbekend vliegtuigonderdeel uit het Land van Saeftinghe, omgeving Paal. Nieuwe vuursteenvondsten Saeftinghe De heren R. Bleijenberg uit Nieuw-Namen en C. Reel uit Antwerpen meldden in voorjaar en zomer 2013 nieuwe vuursteenvondsten uit het Verdronken Land van Saeftinghe. Ze vonden deze langs de laagwaterlijn in de top van het pleistocene dekzand. In de jaren negentig van de vorige eeuw zijn door de SCEZ in samenwerking met gidsen van de stichting Het Zeeuwse Landschap en de AWN al meer dan zeshonderd stuks vuursteen opgeraapt. Nu bleken op twee plaatsen nieuwe concentraties te zijn blootgespoeld. Ze zijn verzameld en met GPS ingemeten. Nieuwe vuursteenvondsten uit Saeftinghe. Zeeuws ErfgOed 4 september 2013/03 ARCHEOLOGIE

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 4