Stille Getuigen van de Slag om de Schelde In de film 'Stille Getuigen van de Slag om de Schelde' uit 2009 vertellen 24 Zeeuwse getuigen aan de hand van 24 voorwerpen in de Zeeuwse oorlogsmusea, samen het verhaal van een van de zwaarste slagen in de Nederlandse oorlogsgeschiedenis: de Slag om de Schelde. De film is op dvd te koop in de zes Zeeuwse oorlogsmusea. Beheer en behoud van oorlogsmonumenten In de herdenkingsjaren 2014-2015, 'Zeeland bezet en bevrijd 1940-1944/45' worden veel herdenkings bijeenkomsten georganiseerd bij de Zeeuwse oorlogs monumenten. Aan de vooravond hiervan doen zich diverse vragen voor: Staan de oorlogsmonumenten er goed bij? Is het beheer en behoud ervan goed geregeld? Helaas is dat niet altijd het geval. Op de website www.4en5mei.nl/oorlogsmonumenten is een overzicht te vinden van de meer dan 3.000 oorlogs monumenten in Nederland, waaronder alle 173 objecten in Zeeland. U kunt via deze website ook gratis de Handreiking Beheer en Behoud Oorlogsmonumenten bestellen. Eventuele schade aan Zeeuwse oorlogsmonumenten kunt u melden via de website www.meldpunterfgoedzeeland.nl. Fietsen langs sporen van de oorlog in Zeeland In 2011 verscheen het boekje Fietsen langs sporen van de oorlog in Zeeland. De publicatie bevat veertien fietsroutes langs belangwekkende plekken van de Tweede Wereldoorlog in Zeeland en daarbij ook nog enige achter grondinformatie. In de routes zijn ook de zes Zeeuwse oorlogsmusea opgenomen. Het boekje is zowel bij deze oorlogsmusea als in de Zeeuwse boekhandels te koop. De publicatie bevat veertien fietsroutes in Zeeland. Impressie van een eerdere de Markt in Middelburg (foto Ad Kunst). Museumzuil met film Stille Getuigen van de Slag om de Schelde Zeeuws Erfgoed 19 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 19