Belastingaftrek voor eigenaren van rijksmonumenten j&rgoed Wat is ^2eCUWS u waard? Bureau Monumentenpanden Eigenaren van rijksmonumenten kunnen onder bepaalde voorwaarden kosten van restauratie en onderhoud aan hun pand als aftrekpost opvoeren bij hun aangifte inkomstenbelasting. Dit betekent dat de fiscus een percentage van de gemaakte kosten voor zijn rekening neemt. Voorwaarden belastingaftrek Bent u eigenaar van een rijksmonumentenpand? Verricht u onderhouds werk aan uw pand? Dan mag u de kosten daarvoor aftrekken als u voldoet aan de volgende voorwaarden: - u bent eigenaar van het pand, het maakt daarbij niet uit of u in Nederland woont of daarbuiten; - het pand is ingeschreven in het rijksmonumentenregister; - u betaalt de onderhoudskosten dit jaar. U mag alleen kosten aftrekken voor het vervangen of repareren van onderdelen van uw rijksmonumentenpand. Het moet gaan om onder houdskosten. Dat zijn werkzaamheden bedoeld om het pand in bruikbare staat te houden of te herstellen, waaronder achterstallig onderhoud. Deze kosten moeten in redelijkheid zijn gemaakt. Het gaat dus niet om een verbetering, zoals een uitbreiding van het pand. De onderhoudskosten zijn (na aftrek van eventuele subsidies) voor 80% aftrekbaar. Op de website van de Belastingdienst is aangegeven welke kosten wel en welke kosten niet aftrekbaar zijn. In september hebben we u gevraagd een enquête over Zeeuws Erfgoed in te vullen. Op 30 oktober hadden 255 van u dat gedaan. Hartelijk dank daarvoor! Onder de inzenders (digitaal zowel als schriftelijk en mondeling) zijn 10 boekenbonnen verloot. De gelukkige winnaars hebben die inmid dels in hun bezit. De antwoorden op de 8 vragen hebben interessante informatie opgeleverd. Hieronder volgen beknopt de antwoorden. Waarom heeft u een abonnement? Ruim 75% zegt een abonnement te hebben vanuit algemene interesse voor het erfgoed. Welk cijfer geeft u Zeeuws Erfgoed? Ruim 56% geeft een 8. De cijfers 7 en 9 worden elk door 16% gegeven. Leest u naast Zeeuws Erfgoed ook de digitale nieuwsbrieven van de SCEZ? Bijna 70% antwoordt hierop met nee. Heeft u voor uw informatie over erfgoed genoeg aan de digitale nieuwsbrieven van de SCEZ? Bijna 53% antwoordt hierop met nee. Bezoekt u de website van de SCEZ? Ruim 47% zegt de website incidenteel te bezoeken (ruim 11% wekelijks of maandelijks). Volgt u de SCEZ op Twitter? Ruim 98% antwoordt hierop met nee. Welke bladen over erfgoed, cultuurhistorie en landschap in Zeeland leest u nog meer? Ruim 41% leest ook heem- en oudheidkundige bladen. Bijna 27% leest ook Zeeuwslandschap. Ongeveer 14% leest ook Nehalennia of Zeeland. Blijft u abonnee van Zeeuwse Erfgoed als u hiervoor moet betalen? Ruim 59% antwoordt hierop met ja. Aftrek van onderhoudskosten is alleen mogelijk als het rijksmonumentenpand: - een eigen woning is in box 1 (inkomen uit werk en woning); - een onderdeel van uw bezittingen en schulden is in box 3 (inkomen uit sparen en beleggen). Belastingdienst Bureau Monumentenpanden (BBM) is een gespecialiseerd onderdeel van de Belastingdienst dat antwoord kan geven op alle fiscale vraagstukken in verband met rijksmonumen ten. BBM geeft u inzicht in de fiscale en financiële gevolgen van uw restauratieplan en stelt voorafgaand aan de restauratie vast welke onderhoudskosten voor u aftrekbaar zijn. Het aanvraagformulier hiervoor kunt u downloaden vanaf de website van de Belastingdienst. Meer informatie Belastingdienst Bureau Monumentenpanden Bezoekadres: Inputplein 1, Postbus 4050, 3800 EB Amersfoort Telefoon: 088-1528155 bureaumo numentenpanden @belasti ngdienst. n l www.belastingdienst.nl privé woning bijzondere situaties rijksmonumentenpanden Blijft u obonnoe vanZeeuwe Erfgoed als 11 Iwvew mc*t bot^loti ■[prlj^li tdi-i-dtie G 15 per |aar]? KH Als de 255 respondenten representatief zijn voor alle lezers van Zeeuws Erfgoed dan is er draagvlak voor het continueren ervan in de vorm van een betaald abonnement. Een substantieel percentage waardeert het blad, leest het met plezier en ziet een digitale variant of digitale nieuwsbrieven (nog) niet als een volwaardige vervanging. Relatief veel respondenten geven in hun toelichting aan dat ze de ontwikkeling naar digitale nieuwsvoorziening om kostenredenen begrijpen en dat ze een betaald abonnement - al of niet gekoppeld aan een donateursregeling - niet vreemd vinden. Men had het ook wel verwacht. Toch zijn er ook de nodige respondenten die aangeven dat ze een betaald abonnement niet willen of kunnen bekostigen. Wat telt is ook de hoogte van het bedrag. Wat betekent dit alles nu voor de toekomst van ons blad? Het was geen eenvoudige afweging maar we hebben de knoop doorgehakt. In 2014 wordt een betaald abonnement voor Zeeuws Erfgoed ingevoerd. Maar daarvoor hebben we wel voldoende abonnees nodig. Deze ontvangen in het vervolg voor €14 (het ingangsjaar is daarmee gelijk gemarkeerd) vier keer per jaar het blad en eventuele specials. Met het abonnementsgeld zijn alleen de druk- en verzendkosten gedekt. Bent u abonnee van de Monumentenwacht dan blijft u het blad automatisch ontvangen. U betaalt daarvoor geen meerkosten. In maart 2014 verschijnt het laatste nummer dat nog gratis aan alle huidige abonnees wordt toegezonden. Het wordt een afscheid en een nieuw begin. We hopen dat vele lezers samen met ons zullen kiezen voor een nieuw begin. Zeeuws Erfgoed 27 december 2013/04 MONUMENTEN ALGEMEEN

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 27