2014: 200 jaar Provincie Zeeland Start Zeeuwse Ankers www.zeeuwseankers.nl Iedere dinsdag in 2014 bij Omroep Zeeland vanaf 18.25 uur De eerste vier vensters van de Canon van Zeeland In 2014 bestaat de Provincie Zeeland 200 jaar. Ter gelegenheid daarvan start in de eerste week van januari 2014 een televisieserie bij Omroep Zeeland over de Canon van Zeeland. Met deze televisieserie start ook Zeeuwse Ankers, het nieuwe samenwerkingsverband binnen het Zeeuwse erfgoed, dat tevens verbindingen legt met natuur en cultuur. Omroep Zeeland Met vijftig vensters in de Canon van Zeeland duurt de televisieserie één jaar lang. Wekelijks wordt een venster op de provinciale geschiedenis geopend. De uitzending vindt plaats op dinsdag. In de dagen daarna zullen bij dit venster activiteiten worden georganiseerd: lezingen, tentoonstellingen, wandelingen, herdenkingen, boekpresentaties, theatervoorstellingen en dergelijke. De geschiedenis van Zeeland kan zo niet alleen worden ontdekt, maar ook beleefd. Zeeuwse Ankers biedt aanknopingspunten in een provincie die meebeweegt op de golven van de tijd. zeeuwseankers.nl Vanaf januari 2014 zijn de verhalen bij de canonvensters en informatie over activiteiten, routes, et cetera te vinden op het digitaal platform zeeuwseankers.nl. Verhalen bij landschappen, verhalen bij monumenten, verhalen bij voorwerpen in musea, verhalen over de mensen. In Zeeuwse Ankers kunnen inwoners en toeristenkennismaken met de vele gezichten van Zeeland en luisteren naar de vele verhalen uit Zeeland. Aan de hand van wandel- en fietsroutes kan van alles worden ontdekt over het verleden van deze voormalige archipel, maar ook over wat er nu allemaal gebeurt en over de plannenvoor de toekomst. Vanaf januari 2014 zal het webportaal geschiedeniszeeland.nl opgaan in het nieuwe digitale platform zeeuwseankers.nl. Ankerplaatsen In Zeeuwse Ankers zullen erfgoedorganisaties en culturele organisaties de komende jaren gaan samenwerken aan participatie en beleving, aan cultuurtoerisme, kennisoverdracht en behoud door ontwikkeling. Erfgoed wordt nadrukkelijk in de omgeving geplaatst, met landschappen, monumenten en musea als betekenisvolle ankerplaatsen. Deze zijn te bezoeken en er zullen activiteiten plaatsvinden, onder andere om belangrijke tradities in ere te houden. In de loop van 2014 zullen de eerste ankerplaatsen worden gemarkeerd en gepresenteerd met behulp van nieuwe media. 14 januari Ledel in de slag bij Kapitale Dam - 1831 Zeeuws Erfgoed 3 december 28 januari Watersnood 1953 2013/04 Cultuurhistorie 7 januari Herbedijking en Polders Noord-Beveland - 1598 21 januari Schotse Huizen - Veere - circa 1539

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 3