Onderzoek en meldingen Interactieve 3D-reconstructie Markt Middelburg Schouwen-Duiveland Expositie Belfort, Sluis Het op 30 september heropende Belfort te Sluis toont in zijn nieuw ingerichte expositie een vitrine met middeleeuwse gebruiksvoorwerpen uit de opgraving aan de Lange Wolstraat Hoogstraat, 1998 (bruikleen SCEZ). De Middelburgse Markt was niet altijd markt. Oorspronkelijk stond hier de grote Westmonsterkerk. Tussen de smalle stegen op het plein maakte in de loop der eeuwen het kerkhof plaats voor marktkramen, eind zestiende eeuw moest de kerk zelf wijken. De geschiedenis van de Markt komt binnenkort weer tot leven. Op verzoek van de Walcherse Archeologische Dienst (WAD) maakt het bedrijf DigiWorld3D een interactieve 3D-reconstructie van de Markt, vanaf circa 1450 tot nu. De reconstructie is gericht op een breed publiek en biedt gelegenheid om het aanzicht en gebruik van de markt door de eeuwen heen te beleven. Hierbij kan relevante informatie, van archeologisch onderzoek tot archiefgegevens en beeldmateriaal, worden opgevraagd. Als bonus komt er voor kinderen een spelfunctie om de geschiedenis van de markt spelenderwijs te doorlopen. Het project staat onder wetenschappelijke begeleiding van archivaris Peter Sijnke, bouwhistoricus Ad van Drunen en de WAD, en sluit nauw aan bij het Project Middelburg 1940. Sterfibula uit Ouwerkerkdatering tiende-twaalfde eeuw (R. van der Zande). Laatmiddeleeuws insigne van lood-tin uit Zierikzee (M. van der Zande). Metaalvondsen Zierikzee en Ouwerkerk Op 29 augustus meldde M. van der Zande een laatmiddeleeuws insigne van lood-tin en een flink leerfragment met beslag eraan bevestigd. Hij vond deze voorwerpen in stortgrond uit de binnenstad van Zierikzee, waar rioleringswerkzaamheden in uitvoering waren. R. van der Zande uit Ouwerkerk meldde een sterfibula uit de tiende-twaalfde eeuw. Hij vond deze op een akker ten westen van Ouwerkerk. Op dezelfde locatie had hij al eerder voorwerpen uit dezelfde tijd aangetroffen. Het vermoeden is gerezen dat dit de plek is van een afgegraven vliedberg, aangezien er nog een geringe verhoging in het landschap zichtbaar is. Zeeuws Erfgoed 6 december 2013/04 ARCHEOLOGIE

Zeeuws Erfgoed | 2013 | | pagina 6