Meer tijd voor mijn eigen 'erfgoed' erfgoed. Dat heb ik bij alle achtereenvolgende cultuur gedeputeerden gemerkt: Gert de Kok, Harry van Waveren en Ben de Reu. Ik houd als bestuurder niet van verborgen agenda's, wel van open en eerlijk oveleg. Feiten moeten kloppen en je moet elkaar kunnen vertrouwen." SCEZ "Ik ben natuurlijk een beetje bevooroordeeld, maar ik ben oprecht van mening dat de SCEZ de verwachtingen die bij de oprichting in 2001 zijn uitgesproken heeft waargemaakt. De bundeling van krachten heeft geleid tot een stevige positie van het erfgoed in de Zeeuwse samenleving. Erfgoed was een wat belegen begrip waar mensen en organisaties zich niet zo makkelijk mee wilden verbinden. Door projecten en activiteiten, door websites en nieuws brieven en door het netwerk is dat anders geworden. Erfgoed is herkenbaar en zichtbaar geworden en dat vind ik een positieve ontwikkeling. De positie van de SCEZ zelf is soms een lastige. Veel van het werk is adviserend en ondersteunend. Het wordt voor en door andere uitgevoerd en voltrekt zich op de achtergrond. Daarom vind ik het belangrijk dat ook het werk van de SCEZ zelf zichtbaar blijft. Dat gebeurt gelukkig ook door de inspecties van de Monumentenwacht en door het organiseren van publieksactiviteiten." Ontwikkelingen "Kijk ik naar voor Zeeland en voor het erfgoed relevante ontwikkelingen, dan zie ik kennis, zorg en toerisme als belangrijke factoren. Wat we uiteindelijk willen is een provincie waarin het goed leven en werken is. Een onderscheidende provincie, een provincie met identiteit. Erfgoed is daarin belangrijk. Dat betekent dat ook de kennis over erfgoed op peil moet blijven. Daarin heeft de SCEZ een belangrijke rol. Niet alleen als verzamelaar van en makelaar in kennis en informatie, maar ook als initiator en uitvoerder van projecten die inspelen op de beleefbaarheid van erfgoed. Ik denk dan aan het toerisme en de zorg. Erfgoed heeft op die terreinen het nodige te bieden. Zeeland heeft voldoende mooie erfgoedplekken om te benutten als broedplaatsen voor jonge ondernemers en gevestigde instituten uit de creatieve sector en de kennisindustrie. Werken op afstand is dankzij de technologie geen probleem meer. Inzetten op deze ontwikkelingen moet ook banen opleveren. Ik zie het aan mijn eigen kinderen. Die zouden graag in Zeeland willen wonen, als er werk is." Boomgaard "Mijn zittingstermijn als voorzitter van de Raad van Toezicht is verstreken, maar ook los daarvan moetje als bestuurder niet aan je zetel geplakt blijven. Ik heb de SCEZ altijd een hele prettige en bijzondere club gevonden. Die bestuurlijke betrokkenheid zal ik missen. De betrokkenheid met erfgoed blijft natuurlijk. Er is wat meer tijd om aan mijn eigen 'erfgoed' te besteden, mijn moestuin en oude boomgaard bijvoorbeeld. Zo is ieder afscheid weer een nieuw begin." Zeeuws Erfgoed 5 juni 2014 02

Zeeuws Erfgoed | 2014 | | pagina 5