www.zeelandzetkantinbeeld.nl iVo"-.1/' een rol als kunstvorm. Het Historisch Museum De Bevelanden toont kantkunst van Yvonne Scheele in de tentoonstelling 'The beauty of the Oriënt A lace journey'. Het museum stelt ook een unieke collectie eigentijdse Tsjechische kant tentoon. En in de zomermaanden fladderen in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes prachtige vlinders van kant. Leden van de Landelijke Organisatie Kant Kunst (LOKK) klosten ze speciaal voor deze gelegenheid. In de kerk zullen ook monumentale draadkunstwerken te zien zijn van kunstenares Annie Verhoeven. Museum De Meestoof in Sint-Annaland exposeert kantkloswerken van de beroemde Belgische kantklosschool Artofil. Deze werken zijn van zeer hoog niveau en nu voor het eerst in Nederland te zien. Hoewel de basistechniek van kantwerken betrekkelijk eenvoudig is, is voor het maken van ingewikkelde kanten meer kennis en oefening nodig. Nederland telt meer dan Antieke kant in de expositie 'Beeld in kant', Historisch Museum De Bevelanden (collectie LOKK, foto Yvonne Krijgsman). Phoenix The Beauty of the Orient, hedendaagse kantkunst door Yvonne Scheele (Fotostudio Jan Krüger, Hamburg, Duitsland). tachtig kantkringen, waar deze bijzondere hobby centraal staat. Kantgroep De Ortelaan exposeert in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. De fruittteelt staat hier centraal in de afbeeldingen, die in kloskant, naaldkant en Lierse kant zijn uitgevoerd. In Museum De Schotse Huizen in Veere maken deelnemers aan het handwerkcafé een eigen kantwerk, gei'nspireerd op voorwerpen uit de collectie van het museum. Die variëren van houtsnijwerk tot tegeltableau. De kantwerken worden de hele zomer geëxposeerd in de nabijheid van het voorwerp dat als inspiratiebron heeft gediend. Naast tal van workshops die gedurende de komende maanden in de musea plaatsvinden, belicht De Meestoof nog hoe in de loop der jaren is omgegaan met het vermaken van kant als deze beschadigd was geraakt. Deelnemende musea zijn Historisch Museum De Bevelanden in Goes, De Schotse Huizen in Veere, Fruitteeltmuseum in Kapelle en Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. Voor meer informatie: Zeeuws Erfgoed "7 juni 2014 02

Zeeuws Erfgoed | 2014 | | pagina 7