Het Warenhuis in Axel is open! r si g Cs M-- W 1-k-- Het nieuwe streekmuseum Het Warenhuis aan de Markt in Axel is niet alleen een blikvanger in het straatbeeld, maar ook het interieur trekt de aandacht. De inrichting is strak, fris en modern. Het Warenhuis, sinds 15 januari van dit jaar open voor publiek, is een verrijking voor de kern van Axel, de gemeente Terneuzen en het museumaanbod van Zeeuws-Vlaanderen én dat van Vlaams Vlaanderen. www.hetwarenhuis.nl De museumadviseur van de SCEZ nam meteen een kijkje en was onder de indruk. Tot de officiële opening op 27 maart kan de organisatie 'proefdraaien' en kunnen de mede werkers nog de laatste puntjes op de i zetten. Ontdek en beleef Museum Land van Axel Het museum is een fraaie mix van moderne en historische architectuur. De entree bevindt zich in het monumentale pand aan de Markt, het oude warenhuis van de familie Antheunis. De ontvangsthal, gelegen in de nieuwe aanbouw, is ruim, licht en functioneel. De garderobe is in het historische pand met prachtige wand- en plafond schilderingen gesitueerd. De restauratie van de oude schilderingen is nog volop aan de gang en gaat ook door tijdens openingstijden. Een extra dimensie voor het publiek Het bezoek start in de winkel van Antheunis op de begane grond. De schappen zijn gevuld met stukken uit de rijke collectie van het museum. Op een touchscreen zijn naar keuze meer collectievoorwerpen te bekijken. Om in de sfeer van vroegere tijden te komen, kunnen (vrouwelijke) bezoekers een kanten trekmuts met spiraalvormige, gouden krullen passen. De route vervolgt naar de eerste etage, waar een 10-minuten film over Het Land van Axel draait. Vier acteurs nemen je als bezoeker mee naar de belangrijkste aspecten van 10.000 jaar Het Land van Axel. Een meesterlijke, historische en chronologische film op panoramascherm, met doorkijkje naar het nu. Ook hierin is weer het moderne jasje van het vernieuwde museum te ontdekken: prachtige beelden van het huidige landschap gecombineerd met historische elementen uit de collectie. Een wonderschone mix die ontzettend goed uitpakt. Zeeuws Erfgoed 9 De route gaat verder door een gang met archeologische vondsten uit de streek naar de grote zaal op de eerste verdieping. Daar zijn op speelse wijze collectiestukken als streekdrachten, gebruiksvoorwerpen, bedsteden, landbouw werktuigen en schilderijen tentoongesteld. Op verrassende wijze kom je meer te weten over de collectie en de geschiedenis van de streek: kijkbuizen, een interactief barcodespel, gereedschappen met bijbehorende geluiden en telefoons met streektaal. Via de museumtrap bereik je de grote zaal op de begane grond. Hier kun je een foto van jezelf maken met boerenkar en Zeeuws trekpaard en later via de website downloaden als aandenken aan het museum bezoek. In één grote vitrine langs de wand zijn de 'schatten van mensen' gepresenteerd. Hier tonen Axelaren hun verzamelingen en wordt een filmportret van hen vertoond. Te veel om allemaal op te noemen, maar kom vooral zelf kijken! Het museum is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De officiële opening is op vrijdag 27 maart. Daarna is het museum ook op woensdag open.

Zeeuws Erfgoed | 2015 | | pagina 9