Voorraadkelder BuiteraplaatiOverduip. r I Niet ver van het koetshuis op Buitenplaats Overduin in Oostkapelle ligt een recent gerestaureerde voorraadkelder. De juiste ouderdom ervan is niet bekend. Wel is duidelijk dat de kelder onderdeel uitmaakte van de hofstede, die rond 1800 werd afgebroken. Een vrij identieke voorraadkelder ligt op het erf van de nabijgelegen boerderij Ter Linde. Waarschijnlijk zijn beide kelders in dezelfde periode gebouwd. De voorraadkelder is opgetrokken uit dikke baksteen en steekt met zijn tonvormige gewelf ruim boven het maaiveld uit. De kelder heeft in beide korte gevels een ingang, die met houten luiken worden afgesloten. Inwendig bevinden zich twee voorraadruimten, halverwege gescheiden door een bakstenen binnenmuur met opening. Op de grond liggen plavuizen. Op korte termijn zal de kelder aan de buitenzijde opnieuw met een laag grond worden afgedekt. Hier bovenop kunnen dan graszoden aangebracht worden. Zowel de grond als de graszoden hebben een isolerende werking, hetgeen in het verleden voor de functie van voorraadkelder wenselijk was. De voorraadkelder bevond zich jarenlang in vervallen toestand. Het metselwerk was zwaar aangetast, onder andere door de weelderige begroeiing. Om behoud voor de langere termijn te garanderen besloot Stichting Overduin de kelder te laten restaureren. Deze werkzaamheden vonden plaats in de periode oktober- december 2014 en werden uitgevoerd door Bouwbedrijf van de Linde uit Goes. De restauratie, die grotendeels door Stichting Overduin gefinancierd is, werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland en de Kattendijke/Drucker Stichting. De gerestaureerde voorraadkelder is op de tweede 'Erfgoeddag in het Landschap' toegankelijk voor het publiek (zie vorige pagina). Voorraadkelder Buitenplaats Overduin Zeeuws Erfgoed 22 juni 2015 02

Zeeuws Erfgoed | 2015 | | pagina 22