Zuid- en Noord-Beveland Metaalvondsten Oost-Souburg, Ritthem De heren M. Klomp en A. de Jager meldden in het eerste kwartaal van dit jaar diverse metaalvondsten uit de omgeving van Oost-Souburg en Ritthem. Daaronder bevonden zich meerdere interessante vondsten uit de twaalfde/dertiende eeuw, zoals een aantal zeldzame muntjes en een met emaillen inlegwerk versierde Limoges-gespplaat. Ook waren jongere voorwerpen in het vondstmateriaal aanwezig, zoals een deel van een kandelaar uit circa 1500 en een messing zegelstempel uit de nieuwe tijd. Limoges-gespplaat uit Ritthem, afmetingen 2,8 x 2,7 centimeter. Keldertje in Kloetinge Op 8 april verrichtte de SCEZ archeologische waar nemingen in het noordelijke deel van de Brederodestraat te Kloetinge, na een vondstmelding door de heer A. Dorleijn (gemeente Goes) van een bakstenen muur in de straat. Deze was tijdens de herinrichting van de straat te voorschijn gekomen op ruim 35 centimeter onder het straatniveau. Na het schoonmaken bleek het te gaan om een keldertje of beerput, met een lengte van exact 3 meter en een breedte van 1,35 meter. In een hoek was nog de Sint-Joris in Vlissingen De heer P. Pinxteren meldde de vondst van een beslagstuk of laatmiddeleeuws insigne van Sint-Joris. Hij had het gevonden in stortgrond, die afkomstig was uit de binnenstad van Vlissingen. Het object was gemaakt van een koperlegering en aan de keerzijde voorzien van een oogje. Laatmiddeleeuws beslagstuk of insigne uit de binnenstad van Vlissingen. Hoogte 4,5 centimeter, breedte 2,5 centimeter. aanzet van een gewelf zichtbaar. Het keldertje was opgebouwd met rode en zwarte bakstenen, die met tras waren gemetseld. Het baksteenformaat van de rode stenen bedroeg 21 x 10 x 5 centimeter; dat van de zwarte stenen 18 x 8,5 x 4,5 centimeter. Rondom het keldertje was een zwarte cultuurlaag zichtbaar met baksteenpuin en hier en daar aardewerkfragmenten, die uit de periode vijftiende negentiende eeuw dateren. Gezien de baksteenformaten zal het keldertje uit de nieuwe tijd (na 1500) dateren en heeft het mogelijk behoord bij een boerderij. Het keldertje kon in situ behouden blijven. Zeeuws Erfgoed 26 juni 2015 02

Zeeuws Erfgoed | 2015 | | pagina 26