Open Dag SCEZ goed bezocht Op zaterdag 15 oktober vond de jaarlijkse Open Dag in Het Schuitvlot plaats. De SCEZ stelde deze Open Dag in het teken van de Nationale Archeologiedagen. De publieke belangstelling ervoor was groot. Archeologie en monumenten Ruim vierhonderd bezoekers kwamen langs voor een rondleiding door Het Zeeuws Archeologisch Depot, door de Koude Oorlog-bunker onder het gebouw of een route langs monumenten in de omgeving, voor pop-uplezingen, demonstraties, middeleeuwse spelletjes, een bezoek aan de Seismolen of een demonstratie van de Archeologische Monumentenwacht op het molenterrein, om een skelet van een paard uit het verdronken dorp Rilland in elkaar te puzzelen, te klimmen op de torenspits van de Monumentenwacht, voor de infostands en nog veel meer. Deelnemende organisaties Verschillende Zeeuwse organisaties, werkzaam in het archeologisch veld, waren op de Open Dag vertegen woordigd. Archeologen van het Oosterschelderegio Archeologisch Samenwerkingsverband, de Walcherse Archeologische Dienst, het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, de Provincie Zeeland, de AWN-vrijwilligers in de archeologie, de Werkgroep Archeologie Schouwen-Duiveland en natuurlijk de archeologen van de SCEZ zelf vertelden over de veelzijdigheid van hun vakgebied. De Monumentenwacht bracht het belang van periodiek monumentenonderhoud onder de aandacht en de coördinator van Restauratie Opleidingsprojecten informeerde belangstellenden over de Zeeuwse restauratieopleidingen metselen en timmeren en de mogelijkheid om restauratieprojecten aan te melden als leerling-bouwplaats. Evenement van de Week Ook in het Zeeuws Museum stonden op 15 oktober de activiteiten in het teken van de Nationale Archeologie dagen. Het museum had onder meer een leuke workshop 'insigne maken' en trok die dag 250 bezoekers. Omroep Zeeland riep de Archeologiedagen in Middelburg uit tot 'Evenement van de Week'. In de voorafgaande week werd op de radio iedere dag aandacht besteed aan het evenement en van de dag zelf werd een mooi beeldverslag gemaakt in het Zeeuws Museum en bij de SCEZ. De filmimpressie en extra beeldmateriaal zijn te bekijken op www.zeeuwseankers.nl/archeologiedagen. Publieksonderzoek De SCEZ heeft onder bezoekers een publieksonderzoek laten uitvoeren om een beeld te krijgen van de publieks- samenstelling en -waardering voor haar jaarlijkse Open Dag. Een kwart van de bezoekers bleek donateur van de SCEZ en/of abonnee van de Monumentenwacht te zijn. Hun betrokkenheid stelt de SCEZ uiteraard zeer op prijs! Uit het publieksonderzoek bleek dat de bezoekers zeer tevreden waren over het aangeboden programma: er was aanbod voor alle leeftijdsgroepen, er werd veel nieuwe informatie verstrekt en de archeologie kwam echt tot leven. Onder de geënguêteerden is een boekenpakket verloot. Jeroen van Mourik uit Zierikzee werd de gelukkige winnaar. Hij heeft de boeken over Zeeuws erfgoed inmiddels ontvangen. Rondleiding door het Zeeuws Archeologisch Depot, waar bezoekers ook met eigen vondstmateriaal terechtkonden bij het Meldpunt voor Bodemvondsten. Uitleg over bouwkundige inspecties en onderhoudsadviezen bij de infostand van de Monumentenwacht in de garage- en depotruimte van Het Schuitvlot. Aandachtige luisteraars bij de pop-uplezing 'Verrassend metaal van het Domburgse strand' door Aagje Feldbrugge van het Zeeuws Genootschap. Zeeuws Erfgoed 9 december 2016 04

Zeeuws Erfgoed | 2016 | | pagina 9