Maritiem feest tijdens Middelburg 800 In 2017 viert Middelburg het feit dat de stad (volgens de oudst bekende bronnen) 800 jaar geleden stadsrechten kreeg. In dit kader biedt de gemeente Middelburg personen en organisaties een podium om zich gedurende dit feestjaar te presenteren. In het weekend van 17 en 18 juni valt de eer te beurt aan het varend erfgoed van de Zuidwestelijke Delta. Het feestjaar zal niet ongemerkt voorbijgaan aan de inwoners en bezoekers van de Zeeuwse hoofdstad. Gedurende het gehele jaar staan er activiteiten op het programma. Hierbinnen zal ook aandacht zijn voor het cultureel erfgoed. Niet verwonderlijk voor een stad met een lange en rijke historie. Voor het Platform Maritiem Erfgoed Zeeland is het een uitgelezen kans om het varend erfgoed van de Zuidwestelijke Delta op de kaart te zetten. In samenwerking met plaatselijke Watersportvereniging Arne zal het in het weekend van 17 en 18 juni de sterke binding van Middelburg met het water benadrukken. In dit weekend zal de Loskade het maritiem podium zijn waar allerlei wateractiviteiten plaatsvinden. Het evenement biedt een breed publiek de mogelijkheid kennis te maken met het varend erfgoed van Zeeland en de aangrenzende gebieden. Eveneens zullen veel maritieme facetten die hier deel van uitmaken worden gepresenteerd, zoals zeemansliederen, zeemansgerechten en maritieme objecten. En dit alles in een schitterende entourage, die ook al bij het bezoek van koningin Beatrix aan de stad, tijdens Koninginnedag 2010, veel bezoekers trok. Met de tientallen historische schepen, waarvan op enkele een tochtje over het Kanaal door Walcheren kan worden gemaakt, zal het in juni een groot maritiem festijn worden. Maritiem erfgoed aan de Loskade tijdens de landelijke viering van Koninginnedag 2010 in Middelburg. Middelburg 800 jaar stadsrechten 1217-2017 In 2017 is het 800 jaar geleden dat Middelburg stadsrechten kreeg van graaf Willem I van Holland en gravin Johanna van Vlaanderen. Ter gelegenheid van dit jubileum toont het Zeeuws Archief in de middel eeuwse expositiekelders grepen uit de geschiedenis van de jarige stad in de tentoonstelling 'Middelburg 800 jaar stadsrechten 1217-2017'. Grepen uit de geschiedenis van een jarige stad' wordt aan de hand van zowel authentieke archiefstukken als historische objecten hoogte- en dieptepunten van Middelburg door de eeuwen heen belicht. Ook de SCEZ levert een bijdrage aan de expositie, door het tentoonstellen van keukenvoorwerpen uit de dertiende en zeventiende eeuw. Deze objecten zijn afkomstig uit het Zeeuws Archeologisch Depot, dat ondergebracht is bij de SCEZ. De expositie in het Zeeuws Archief is tot en met 3 februari 2018 gratis toegankelijk, van maandag tot en met vrijdag én elke eerste zaterdag van de maand (openingstijden: 9.00-17.00 uur). Enkele tentoongestelde archeologische vondsten en replica's van kook- en tafelwaar uit de dertiende eeuw (foto Aagje Feldbrugge). Zeeuws Erfgoed 1 1 juni 2017 02

Zeeuws Erfgoed | 2017 | | pagina 11