BRO U WERSHAVEN De kern van Brouwershaven is beschermd stadsgezicht. Toeristische trekkers zijn onder meer het geboortehuis van Jacob Cats, de jachthaven, kerk en muziekkiosk en de beeldbepalende molen (bron: ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland Beeldbank Zeeland). En de Monumentenwacht laat de molen tijdens inspecties ook draaien. We hebben ook al meerdere vrijwilligers gesproken die dat graag willen doen. Echt super enthousiast, die molenmannen. Dat enthousiasme heeft bij ons de zorg een beetje weggenomen. We moeten bekennen dat we twee maanden niet goed geslapen hebben, maar met name door het enthousiasme van de Monumentenwacht en dat gespecialiseerde bedrijf hebben we de knoop doorgehakt. Die lieten blijken dat het moet lukken als je er maar achter staat. Je voelt dat je niet alleen staat, dat je goed geholpen wordt. We worden of blijven dus zeker lid. We waren nog niet eens lid en we konden al proeven van de voordelen. Met deze jongens wil ik graag rond de tafel zitten, ze zijn zeer begaan met hun werk en hebben veel expertise. En dat woord molen heeft voor hen net dat tikje meer, blijkbaar. Op advies van de Monumentenwacht hebben we de molen ondertussen ook al eens rondgekruid, wat jaren geleden was. Ja, toen voelde ik me wel een beetje molenaar. Zeeland kennen we zoals de meeste andere Nederlanders: we kwamen hier als kind wel eens logeren in Dishoek, en toen ik bij de marine was, lagen we met de boot wel eens in Vlissingen. We waren niet gericht op zoek naar een monument, maar we werden wel direct verliefd op dit plekje, met uitzicht op het water en de bootjes. Zoals de Fransen zeggen: "pieds dans l'eau". En je ziet de molen van ver staan als je aan komt rijden. Daar krijg je echt kippenvel van. En ook vanaf de boot is het prachtig om de molen hier te zien staan. De molen blijft in de verhuur, we hebben immers nog lang geen plannen om terug te keren naar Nederland. Ja, het is een aankoop waarvan we weten dat we er niet rijk van zullen worden, integendeel. Alleen het onderhoud en de verwarming kosten al handen vol geld, maar we zijn er trots op. Vooral de ligging is heel mooi en beeldbepalend voor de omgeving. Onze molen voelt goed, het is hier echt een paradijselijke plek. Bent u ook zo'n trotse monumenteigenaar? Laat het de redactie weten! Bent u ook zo'n trotse eigenaar of beheerder van een monumentenpand en wilt u uw verhaal delen met de andere lezers van Zeeuws Erfgoed, neem dan contact op met de redactie: zeeuwserfgoed@scez.nl. Het volgende interview verschijnt in het september nummer. De redactie is benieuwd naar uw keuze om juist in een monumentenpand te wonen en/of te werken. Uit de inzendingen maakt zij een selectie, zodat verschillende monumentcategorieën aan bod komen. Abonnees die aan de interviewreeks deelnemen, ontvangen voor hun medewerking de professionele portretfoto die bij hun verhaal wordt afgebeeld. Zeeuws Erfgoed 18 juni 2017 02

Zeeuws Erfgoed | 2017 | | pagina 18