EL MAAflTÉNSDI. Hotel café restaurant De Gouden Leeuw met trapgevel, gelegen aan de Markt 58 en hoek Kaaistraat. Prentbriefkaart uit 1967; vervaardiger Gebr. de Waal (bron: ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland Beeldbank Zeeland). Toen we een half jaar aan het draaien waren opende op de Markt, op steenworp afstand, Hotel Het Raedthuys. Een groot hotel met dertig kamers en een enorm restaurant. Een goede eetgelegenheid voor onze gasten op zeer korte loopafstand. Om ons te onderscheiden zijn wij gestopt met ons restaurant en zijn we ons gaan richten op een luxe groepsaccommodatie. Er zijn weinig luxe groeps- accommodaties in Zeeland en ook weinig luxe B&B's. Ons concept is dat we ons gehele hotel als één groeps- accommodatie verhuren en als er geen groep is verhuren we losse B&B-kamers. Hotel KOM! heeft 25 slaapplaatsen, 10 kamers met elk een eigen moderne badkamer. Er is een professionele keuken waar groepen gebruik van kunnen maken, een grote woonkamer en een multifunctionele ruimte voor vergaderingen, workshops en dergelijke. Een jaar na de opening is de Monumentenwacht voor de eerste keer langs geweest. Marijn vertelt dat de Monumentenwacht komt op plekken waar hij zelf niet komt. Ze gaan het dak op en weten precies waar ze op moeten letten. Het inspectierapport gebruik ik als leidraad om onderhoudswerk te doen. Het voordeel is dat ze ook klein onderhoud en reparaties doen zoals goten schoonmaken, een gescheurde soldeernaad en gaatje in dakgoot repareren, een dakpan recht leggen of vervangen. Wat mij betreft mogen ze zelfs nog wel wat verder gaan in het advies door ook een inschatting te geven van de kosten voor het uitvoeren van werkzaamheden. Het onderhoud aan het pand valt wel tegen. Marijn is nu bezig met het schilderwerk van de buitenboel. Dat doe ik zo veel mogelijk zelf, maar het is wel een hoop werk. Ook de loodslabben aan de achterzijde moeten vervangen worden. Marijn voelt zich zeker verantwoordelijk voor het monument: ik zou er nog beter voor willen zorgen dan ik nu al doe, ik ben niet snel tevreden. Kyra: Ik weet nog steeds niet hoe we de renovatie gedaan hebben met twee jonge kinderen van anderhalf en drieënhalf jaar oud. Maar het is ons gelukt. We zijn hier heel gelukkig en hebben geen spijt van onze beslissing. Marijn: ik zou dit avontuur nog wel een keer aandurven. Voorlopig blijven we lekker hier, maar we kijken onder tussen ook wel om ons heen, op zoek naar een nieuw avontuur! Bent u ook zo'n trotse monumenteigenaar? Laat het de redactie weten! Bent u ook zo'n trotse eigenaar of beheerder van een monumentenpand en wilt u uw verhaal delen met de andere lezers van Zeeuws Erfgoed, neem dan contact op met de redactie: zeeuwserfgoed@scez.nl. Het volgende interview verschijnt in het december nummer. De redactie is benieuwd naar uw keuze om juist in een monumentenpand te wonen en/of te werken. Uit de inzendingen maakt zij een selectie, zodat verschillende monumentcategorieën aan bod komen. Abonnees die aan de interviewreeks deelnemen, ontvangen voor hun medewerking de professionele portretfoto die bij hun verhaal wordt afgebeeld. Zeeuws Erfgoed 18 september 2017 03

Zeeuws Erfgoed | 2017 | | pagina 18