Van opleiding ziekenverzorger naar restauratietimmerman ROP Patrick Desmedt uit Kortgene volgde een opleiding tot ziekenverzorger, maar besloot een andere richting op te gaan. Hij heeft nog heel wat studiejaren voor de boeg, maar hij weet het zeker: hij zal koste wat het kost restauratietimmerman worden met als specialisatie molens. Een passie die hij als kind al had. Binnenkort start hij met de mbo-opleiding timmeren om daarna nog twee vervolgopleidingen te volgen. ftFSTA.1. H.ATIF dpi.riDI HlïïFIHJJPiCTrw Patrick is nu al molenaar van de molens op Kortgene en Oost-Souburg. Die zijn in goede handen! antwoordde "alle helpende handen zijn meegenomen". Na een paar dagen zag de molenmaker dat Patrick zeer geïnteresseerd was in molentechniek en dat hij een goede motivatie bezat. Hij vroeg hem of hij interesse had om een opleiding als timmerman te gaan volgen en bij zijn bedrijf te komen werken en leren. Dat hoefde hij geen twee keer te vragen, want daar had Patrick wel oren naar. Hij maakte graag van dit aanbod gebruik. Op internet ging hij op zoek naar een geschikte opleiding en vond een restauratie opleiding timmeren. Hij nam daarna contact op met de coördinator van het ROP Zeeland en het balletje ging rollen. Tijdens een gesprek met het leerbedrijf Restauratie Werkplaats Schiedam, de coördinator van het ROP en Patrick zelf werd het leertraject uitgestippeld. Zo gaat hij in september eerst mbo timmeren 2 (BBL2) doen, aansluitend mbo timmeren 3 (BBL3) om daarna de restauratieopleiding timmeren mbo 4 te gaan volgen. Patrick is vastberaden en houdt zijn doel voor ogen. Via dit traject wil hij een goede restauratietimmerman worden en hier zijn beroep van maken. Molen De Korenbloem in Kortgene is een buitenkruier. Met het kruiwerk wordt de kap van de molen met de wieken op de wind gericht. Al van jongs af aan is Patrick verzot op molens. Het was zo'n beetje het eerste woordje dat hij zei als baby. Daarom stond niemand ervan te kijken dat hij op vijftienjarige leeftijd naar een molenaar in Oost-Souburg ging om te vragen of deze hem wilde leren een molen te laten draaien. Terwijl hij in zijn vrije tijd bij de molenaar in de leer was, ging hij, deels op aanraden van familie, vrienden en kennissen, na de middelbare school een opleiding tot ziekenverzorger volgen. Maar in de loop van de tijd kwam hij erachter dat dit niet het beroep is waar zijn hart ligt. Wel oren naar Ondertussen was Patrick nog steeds vaak in de Souburgse molen te vinden en de technische kant werd steeds interessanter voor hem: hoe de techniek werkt en hoe alles in elkaar steekt. Hij ging steeds meer in het onderhoud van de molen doen en kleine dingen die versleten waren vervangen. Op een gegeven moment kwam er een molen maker uit Schiedam een paar onderdelen restaureren en Patrick was daar als de kippen bij. Hij vroeg of hij met de werkzaamheden kon meehelpen, waarop de molenmaker Zeeuws Erfgoed 19 september 2017 03

Zeeuws Erfgoed | 2017 | | pagina 19