Zeeuws Museum vernieuwt en groeit Het Zeeuws Museum in Middelburg heeft een mooi jaar achter de rug. In het voorjaar van 2017 opende er de nieuwe permanente tentoonstelling 'Dit is Zeeland' en voor het vijfde achtereenvolgende jaar trok het museum meer bezoekers. t/m 6 mei 2018 In de nieuwe opstelling komen de beroemde Zeeuwse wandtapijten nog beter tot hun recht (foto Pim Top). Mensen weten het Zeeuws Museum steeds beter te vinden. In 2017 ontving het Zeeuws Museum 56.102 bezoekers (inclusief bezoekers op locatie). Claudia Urru, hoofd bedrijfsvoering van het Zeeuws Museum: "We zijn erg trots op deze groei van ruim 5% ten opzichte van 2016, vooral omdat in de eerste maanden van het jaar de derde verdieping van het museum gesloten was vanwege de inrichting van 'Dit is Zeeland'." De groei is vooral gerealiseerd dankzij de toename van bezoeken van Museumkaart- en Bankgiroloterij VIP-kaart houders, kinderen/jongeren in familieverband en de Nacht van de Nacht. Dit is Zeeland Sinds het voorjaar van 2017 is in het Zeeuws Museum een nieuwe permanente tentoonstelling 'Dit is Zeeland' te zien. Buiten de provincie kent men vooral de clichés als Zeeuws Meisje, zon, zee en mosselen. In 'Dit is Zeeland' komen alle aspecten van Zeeland aan bod en meer. Wars van chronologie en conventies, brengt de tentoonstelling vele perspectieven op de cultuur en geschiedenis van Zeeland samen. Wat is er te zien? Het resultaat is verrassend en divers. Honderden collectie stukken, waaronder een aantal nieuwe aanwinsten en bruiklenen, vertellen een verhaal over Zeeuwen door de eeuwen heen. Leven(s) op het (ei)land en op zee, in vrede en in oorlog, aan de macht en in de luwte, leeg en overbevolkt. Uiteraard is in dit verhaal ruimte voor topstukken als 'Gebed voor de maaltijd' van Jan Toorop, 'Blauwe Boom met golvende lijnen I' van Piet Mondriaan en de beroemde Zeeuwse wandtapijten. In de nieuw gekozen context komen ze nog beter tot hun recht. Hoewel de presentatie grotendeels historische stukken laat zien, is er zeker ook ruimte voor hedendaags werk. Tijdelijke tentoonstelling Romeinse kust Het land van Nehalennia Wandel langs de Romeinse kust van noord naar zuid en ontdek hoe de Romeinen en andere bewoners daar zo'n tweeduizend jaar geleden leefden en werkten. Zie hun wapens, kostbaarheden, huisraad en handelswaar. Het kustgebied van Nederland, van Texel tot Zeeland, is voor de Romeinen, met het oog op handelsbelangen en militaire strategie, heel belangrijk geweest. De oorspronkelijke tentoonstelling 'Romeinse kust' is gemaakt door het Rijkmuseum van Oudheden in Leiden in samenwerking met Hazenberg Archeologie en is al op reis geweest naar Castricum (Huis van Hilde) en Scheveningen (Muzee). Zeeuws Erfgoed 1 4 maart 2018 01

Zeeuws Erfgoed | 2018 | | pagina 14