Restauratie van het voormalig raadhuis in Biervliet Het huidige Dorpshuis van Biervliet werd in 1806 gebouwd als raadhuis van de gelijknamige gemeente. Tot 1935 fungeerde het gebouw als gemeentehuis en hing er in het houten torentje een alarmklok om de inwoners te alarmeren. Later kwam in het monumentale pand café 't Oude Raedhuys. Na een grondige verbouwing in 1993 vond het Dorpshuis er onderdak. Na een succesvolle start braken er spoedig moeilijke tijden aan voor het Dorpshuis en kreeg het pand te maken met leegstand. In 2003 heeft de stichting Dorpshuis Biervliet een nieuwe start gemaakt. Het pand is recentelijk geheel gerestaureerd. IËY51 J RES"AüRATI£ li"J* OPLEIDINGSPROJECTEN Lsneji niet /t hnndsn De restauratie van het Dorpshuis van Biervliet wordt uitgevoerd als opleidingsproject. Eind derde kwartaal 2017 begon aannemersbedrijf Leenhouts met de restauratie van het Dorpshuis in Biervliet. Mede door toedoen van de gemeente Terneuzen en het bouwbedrijf zelf werd het project uitgevoerd als een leerlingbouwplaats voor het ROP Zeeland. Hierdoor kon kennis en ervaring overgedragen worden aan een volgende generatie. Door de verscheidenheid aan werkzaamheden konden drie leerlingen aan dit project meewerken. Leerling-timmerman Davey van der Meijden voerde alle voorkomende werk zaamheden uit, zoals het vervangen van houtrot. Leerling metselaar Roy van der Ham, die tijdelijk aan dit project Marissa Riemens bezig met precisiewerk op de lintzaag voor een onderdeel van de toren. meewerkte, verzorgde het metselwerk, voegwerk en stucwerk. Tenslotte werkte timmervrouw Marissa Riemens op de werkplaats van Leenhouts in Oostburg aan de restauratie van het torentje. Marissa bewijst dat er ook voor meisjes en vrouwen werk is in de techniek en de bouw. Bijkomend voordeel is dat meisjes en vrouwen vaak secuurder werken dan hun mannelijke collega's. Dat heeft Marissa ook gedurende dit restauratieproject bewezen. De leerlingen vonden het leuk om aan dit project mee te werken. En niet onbelangrijk, ze hebben er ook veel van geleerd. Zeeuws Erfgoed 19 maart 2018 01 Dorpshuis in Biervliet Opdrachtgever Gemeente Terneuzen Aannemer Leenhouts' Aannemings-Bedrijf BV, Oostburg

Zeeuws Erfgoed | 2018 | | pagina 19