Archeologisch nieuws Bent u in het bezit van een museumjaarkaart neem deze dan mee. De kosten voor deelname bedragen 30,- inclusief lunch en borrel. Bij aanmelding ook het aantal deelnemers opgeven. De beschikbare plaatsen zijn beperkt. Tweede symposium 'Romeinse kust' 23 april 2018 Ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Romeinse kust. Het land van Nehalennia' in het Zeeuws Museum te Middelburg wordt opnieuw een symposium over dit onderwerp georganiseerd. Het eerste symposium 'Romeinse kust' in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden in september 2016 trok meer dan 170 deelnemers. De organisatie van het tweede symposium is dit keer in handen van de SCEZ, het Zeeuws Museum en 1Arch Hazenberg Archeologie. Het vindt plaats op maandag 23 april in de Oude Dormter (Filmzaal) van de Provincie Zeeland aan het Abdijplein in Middelburg. Speciaal voor die gelegenheid - het Zeeuws Museum is normaliter 's maandags gesloten - zal ook de tentoonstelling voor deelnemers te bezoeken zijn. Het internationale programma van het symposium is binnenkort te raadplegen op www.scez.nl,www.zeeuwsmuseum.nl en www.romeinsekust.nl. Aanvang programma 10.30 uur. Aanmelden gaat via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl onder vermelding van 'symposium Romeinse kust'. Romeinse kustreis met lunch en buffet 14 april 2018 Ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Romeinse kust' in het Zeeuws Museum organiseren de SCEZ en het Zeeuws Museum een busreis onder deskundige begeleiding door het kustgebied van Zeeland in de Romeinse tijd. We doen daarbij Colijnsplaat aan met de reconstructie van een Romeinse tempel, de reconstructies van de plattelands- bewoning van Ellewoutsdijk en het castellum en het museum van Aardenburg. We eindigen met een begeleid late-middagbezoek aan genoemde tentoonstelling in het Zeeuws Museum. Bij voldoende belangstelling vindt de reis plaats op zaterdag 14 april. Vertrek 9.30 uur vanaf de Balans in Middelburg (bij ingang Zeeuws Museum), terugkomst in Middelburg en bezoek tentoonstelling van 17.00 tot 18.00 uur. Aansluitend is er de mogelijkheid om deel te nemen aan een Romeins buffet. De kosten bedragen 35,- per persoon, inclusief entrees en lunch. Een arrangement met entrees, lunch én het Romeins buffet in het Zeeuws Museumcafé kost 60,- Excursies Nieuwlande Op 22 en 23 november 2017 organiseerde de SCEZ voor Zeeuwse Ankers, de culturele biografie van Zeeland, excursies naar het in 1530/32 verdronken dorp Nieuwlande op de slikken bij Yerseke. Aansluitend is een bezoek gebracht aan het OosterscheldeMuseum in Yerseke, waar een groot aantal aardewerkvondsten uit de verdronken stad Reimerswaal is tentoongesteld. Er waren in totaal bijna honderd deelnemers. SCEZ-archeoloog Hans Jongepier leidde de mensen rond tussen de fundamenten van de kerk, het kasteel en de huizen van Nieuwlande. Voor het gebied geldt een betredingsverbod vanwege natuurbescherming, waardoor de resten van het verdronken dorp niet meer kunnen worden bezocht. Het is de bedoeling dat in 2018 opnieuw enkele excursies worden georganiseerd. Romeinse terracotta mal voor vogelfiguur uit Aardenburg. Op 11 maart en 8 april zijn er nog rondleidingen bij de tentoonstelling onder leiding van SCEZ-archeoloog Robert van Dierendonck. Ook hiervoor kunt u zich aanmelden via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl. Het volledige programma van de reis is te raadplegen op www.scez.nl, www.zeeuwsmuseum.nl en www.romeinsekust.nl. Aanmelding vindt plaats via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl onder vermelding van 'Romeinse kustreis'. Reconstructietekening van de kleine tempel in het Romeinse fort van Aardenburg, circa 220-245 na Chr. Hans Jongepier geeft uitleg in Nieuwlande (foto J.A.L. van der Klooster). Zeeuws Erfgoed 22 maart 2018 01

Zeeuws Erfgoed | 2018 | | pagina 22