Rieten koffer Het Watersnoodmuseum krijgt het hele jaar door schenkingen. "Het aantal mensen dat de Ramp bewust heeft meegemaakt, neemt af", zegt Corry. "Hun kinderen en kleinkinderen willen voorwerpen die met de Watersnoodramp te maken hebben lang niet altijd bewaren. Gelukkig brengen ze die dan naar ons. Vooral als er bijzondere evenementen zijn, zoals de jaarlijkse herdenking, de daaropvolgende open dag of de Oral History Dag, krijgen Annie en ik het drukker. We zijn blij met elke schenking en vooral ook met het verhaal dat erbij hoort." Wi Die verhalen zijn overigens niet altijd bekend. De eerste jaren werden de schenkingen in ontvangst genomen zonder iets te noteren. Er was voor de voorwerpen ook geen ruimte, het museum beschikte over slechts één caisson. Alles verdween direct in de opslag. In 2009 breidde het Watersnoodmuseum uit met de drie overige caissons. Voor de inrichting ervan werd onder meer uit het eigen depot geput. Er ontstond de behoefte om meer vast te leggen. "Voordat het vernieuwde museum in 2009 openging, heeft Jan Heinen de registratie opnieuw opgezet, waarbij Adri Boshoven en ik geholpen hebben", vertelt Annie. "Dat was de eerste keer dat alles overzichtelijk op papier kwam te staan. Tegenwoordig hebben we een schenkingsformulier waarmee we allerlei gegevens kunnen vastleggen. Het mooiste is natuurlijk als de schenkers veel weten en ons dat laten weten." Bron Heuff,I., 65 schenkingen - Elke schenking heeft een eigen verhaal (Ouwerkerk: Watersnoodmuseum, 2018). Als het water het huis van de familie Biemond in Oosterland binnendringt, maakt de familie zich klaar voor evacuatie. Teun is pas drie dagen oud, waar moeten de kersverse ouders hun baby in vervoeren? De wieg is te zwaar, de wandelwagen komt niet door het hoge water. Een rieten koffertje biedt de oplossing. Veilig en droog wordt Teun geëvacueerd naar Bruinisse. Daarna reist het gezin door naar familie in De Kaag. Uiteindelijk keert iedereen terug naar Oosterland. Daar woont Teun nog steeds. Lokaal is hij bekend als de kaasboer van Schouwen-Duiveland. Schenker: Teun Biemond, Oosterland Zeeuws Erfgoed 1 4 juni 2018 02

Zeeuws Erfgoed | 2018 | | pagina 14