Het resultaat Ben jij ook zo'n trotse monumenteigenaar? Laat het de redactie weten! Afbeelding Links Het gestripte interieur tijdens de beginfase van de verbouwing in 2014 foto Gerard de Graag. Afbeelding rechts De met natuursteen om lijste gevelopening met zicht op de keuken foto Joep Rutgers. renovatie een echt Zeeuws karakter. De finishing touch komt onder meer van meubelmaker Casper Rutges, een gelijkgestemde met oog voor detail. De inspecties van de Monumentenwacht zijn ook zeer waardevol door haar kijk vanuit het restaura tievak, met veel passie en liefde voor de materie. De voorgevel heeft dezelfde uitstraling behouden, en de schuiframen zijn nog gangbaar. Daarachter zijn de ruimtes slim benut, ruim en open. Wanneer je er vertoeft, heb je een comfortabel gevoel van privacy zonder het contact met de Oude Haven te verliezen. De 'verrommelde' achtergevel van het achterhuis oogt nu weer rustig, in lijn met de topgevel van het oorspronkelijke voorhuis. De keuken is de kers op de taart geworden. Het lange aanrecht sluit naadloos aan op de gevel opening naar de tuin. Aan de buitenzijde valt dan weer niet op dat diezelfde gevelopening eigenlijk smaller is dan de ramen van de eerste verdieping. Er is een natuursteenomlijsting toegepast die perfect bij het aanrecht past, maar tegelijk ook de buitengevel uitlijnt. De lange tafel en de bij behorende lange bank zijn gemaakt van op dosse gezaagd eikenhout. Hierdoor is het bestand tegen de warmte van de radiator die eronder verstopt zit. typische stadstuin met elementen die de lengte benadrukken, en één of twee terrasjes waar betrekkelijke privacy te vinden is. De achterom is een plezierige bonus. Maar er ligt nog een kans. De nog onbenutte zolderruimte biedt gelegenheid voor één of twee logeerruimtes. Groot is het niet, maar met de juiste ideeën is niets onmogelijke Het resultaat mag er zijn, Tim de Graag wordt met het project 20x3 beloond met de Daylight Award 2016, de stad Zierikzee met de herbestemming en opwaardering van een rijksmonument waar zij trots op kan zijn. De familie ten slotte heeft een heerlijk woonhuis dat alle mogelijkheden voor de toekomst biedt. Er blijft ook nog wat te wensen over. De achtertuin grenst aan het bouwproject van het voormalige Mondragon. Dit project is in de afrondende fase aangekomen. Nu al is het zichtbaar dat dit de buitenruimte ten goede zal komen. Dit wordt een Wil jij je verhaal delen met de andere lezers van Zeeuws Erfgoed, neem dan contact op met de redactie: zeeuwserfgoed@erfgoedzeeland.nl. Abonnees van de Monumentenwacht die aan de interviewreeks deelnemen, ontvangen voor hun medewerking de professionele portret- en detailfoto die bij hun verhaal worden afgebeeld. nr. 3 2019 ZEEUWS ERFGOED 19

Zeeuws Erfgoed | 2019 | | pagina 19