Zeeuwse erfgoedlijnen In het najaar worden de negen Zeeuwse erfgoedlijnen gepresenteerd. Ze moeten helpen om het Zeeuwse verleden dichterbij de inwoners en gasten van Zeeland te brengen en hen een unieke en waardevolle beleving te bezorgen. Afbeelding Boerderij Land- en Zeezicht in Kamperland. Erfgoedlijn Zwarte schuren en stoere paarden bron: beeldbank.zeeland.nl, foto Ben Biondina. De verhaallijnen rond het erfgoed van Zeeland zijn bedoeld om focus en samenhang aan te brengen in het grote aanbod van verhalen over Zeeland. De erfgoedLijnen worden in opdracht van de Provincie Zeeland ontwikkeld door Erfgoed Zeeland in samenwerking met de partners van het samen werkingsverband Zeeuwse Ankers. Op in totaal negen bijeenkomsten op diverse plaatsen in de provincie is in november 2018 en april 2019 met vertegenwoordigers van erfgoed instellingen, toeristische ondernemers, beleids makers en bestuurders nagedacht over wat de iconische verhalen van Zeeland zijn en hoe deze verhaaUijnen verder ingevuld kunnen worden. De negen gepresenteerde erfgoedlijnen konden op grote waardering rekenen, waarna is besloten om met deze negen lijnen door te gaan. Er verschijnt ook een boekje met de inhoudelijke uitwerking van de negen lijnen. In het boekje is ook een verrassende bijdrage van Foodcurators opgenomen, waarin zij de erfgoedlijnen vertalen naar food in Zeeland. Deze inbreng van Foodcurators inspireert tot het maken van nieuwe en onverwachte combinaties en vormt de opmaat voor meer van hun creatieve betrokkenheid bij de ontwikkeling van de Zeeuwse erfgoedlijnen. De erfgoedlijnen worden ook op de website van Zeeuwse Ankers gepubliceerd (zeeuwseankers.nl). Ook gaan we dan met betrokkenen aan de slag om de erfgoedlijnen te vertalen naar een concreet aanbod voor toerisme en vrijetijd. Dat gebeurt fasegewijs, we beginnen met de erfgoedlijnen die tijdens de bijeenkomsten op de meeste bijval konden rekenen: Strijd tegen het water, Sterk Zeeland en Zilt en zoet. De meeste van de aanwezigen gaven aan met deze lijnen aan de slag te wiken gaan. We presenteren in deze editie van Zeeuws Erfgoed een voorproefje van de negen Zeeuwse erfgoedlijnen. Marc Kocken, Jeanine Dekker en Jan Kuipers nr. 3 2019 ZEEUWS ERFGOED 9

Zeeuws Erfgoed | 2019 | | pagina 9