Het stokje overdragen Nieuwe directeur-bestuurder Gitta Luiten, directeur a.i. Al met al een goed begin van het nieuwe jaar! ZEEUWS ERFGOED nr. 1 2022 3 Zo hebben we op 17 en 24 februari en op 10 maart - samen met de ErfgoedAcademie - de driedaagse cursus Vergunningverlening gegeven voor de Zeeuwse gemeenten. Het doel van deze cursus is om de keten van vergunning verlenen, toezichthouden en handhaven te verbeteren en van kwaliteitsimpulsen te voorzien. Het wordt weer drukker op de werkvloer van Erfgoed Zeeland. Vanwege de versoepelde coronamaatregelen kunnen de medewerkers weer vaker op kantoor werken, en dat is fijn! We zijn weer volop bezig met het maken van plannen voor en uitwerken van verschillende projecten en evenementen. Daarnaast hebben we stappen gezet in het project ‘duurzame monumenten’. De website, speciaal voor eigenaren met een monumentaal pand, is live! Er is informatie te vinden over het verduurzamen van een monument, subsidies en je kunt een quiz maken om erachter te komen of het duurzaam monumentenpaspoort interessant is voor jouw woning. Ook op het gebied van erfgoededucatie is er een grote stap gezet. Eind januari zijn de gloednieuwe Zeeuwse erf- goededucatielessen gelanceerd door Anita Pijpelink, tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Bevrijdingsmuseum. Met meer dan zes jaar bestuurlijke ervaring in het maat schappelijke domein start Monique met veel enthousiasme aan deze nieuwe uitdaging. Ze verheugt zich er op om aan de slag te gaan binnen Erfgoed Zeeland, en haar expertise en ervaring in te zetten voor de organisatie. Monique over haar nieuwe functie: “Ik heb erg veel zin om, samen met de bevlogen en deskundige medewerkers, zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met het mooie erfgoed van de provincie Zeeland.” Na een aantal fijne maanden bij Erfgoed Zeeland als interim directeur zit mijn tijd er binnen deze organisatie op, en draag ik vol vertrouwen het stokje over aan Monique van Doorn. Per 1 maart is Monique de nieuwe directeur-bestuurder van Erfgoed Zeeland. Monique is onder andere directeur geweest bij Casemanagement Groep en Zeeuwse Zorgschakels en brengt zo een breed scala aan ervaring en maatschappelijke betrokkenheid mee in de erfgoedorganisatie van Zeeland. Ik wens je veel leesplezier in dit nieuwe nummer en het beste voor de toekomst! Afbeelding Per 1 maart is Monique van Doorn de nieuwe directeur- bestuurder van Erfgoed Zeeland.

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 3