t Stadthuys ZEEUWS ERFGOED 24 Afbeelding Vrijwilliger Isa in de bedstee van t Uusje van Eine foto Mieke Wijnen Fotografie. Afbeelding rechts Thematentoonstelling ‘streeksieraden Walcherse Pronk' foto Museum Arnemuiden. ’t Uusje van Eine is ingericht zoals het Leven er rond 1900 uitzag, met schenkingen van meerdere inwoners van Arnemuiden. In de kelder onder het huis zijn verschillende archeologische vondsten te bewonderen. Rien vertelt lachend “In ’t Uusje kan het soms best vochtig zijn. De papier-maché poppen zijn daar niet goed tegen bestand. Op een morgen, net voor het museum openging, zat een van de poppen aan de keukentafel voorovergebogen met zijn hoofd op tafel. We hebben er maar een draai aan gegeven tijdens de rondleiding, en vertelt dat deze meneer iets te diep in het glaasje had gekeken”, wijzend op de fles jenever op tafel. Na een herindeling van de gemeente kwam een groot deel van het gemeentehuis van Arnemuiden leeg. Een mooi moment voor het museum om uit te breiden! Op dit moment bevindt zich alleen nog een trouwzaal - met bijzondere schilderijen van prins Willem van Oranje en prins Maurits, gemaakt door Daniël van den Queborn - in het gemeente huis, en is de rest van het gebouw nu opgevuld met de historie van Arnemuiden. Opgebouwd in drie thema’s: de historie van Arnemuiden en archeologie, visserij en streekdrachten. Door het museum heen is de creativiteit van de vrijwilligers duidelijk zichtbaar! In de tentoon stellingsruimte van de scheepswerf is een maquette te vinden van hoe de werf er in 1920-1928 uitzag. Deze is met uiterste precisie en met prachtige details gemaakt door een van de vrijwilligers. Rondleider en vrijwilliger Adri wijst ons in deze ruimte op het bureau met handgeschreven kasboek van Jacob Meerman, werfbaas van 1917 tot 1960. “Toen waren er ook

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 24