Vrijwilligers Word jij erfgoedvrijwilliger? Laat het de redactie weten! www.bezoekmuseumarnemuiden.nl ZEEUWS ERFGOED nr. 1 2022 25 Afbeelding rechts Maquette van de scheepswerf in 1920 1928 foto Museum Arnemuiden. al sta-bureaus, want zitten was voor luie mensen vond men destijds.” Een bijzonder object in het museum is het rouwbord van familie Van Delen. De lijst werd vernield door de Fransen aan het einde van de negentiende eeuw, het binnenwerk bleef bewaard. In het Zeeuws Archief vonden de vrijwilligers een foto van het rouwbord in volle glorie. Twee vrijwilligers hebben de lijst nagemaakt met een knap staaltje houtsnijwerk en oude schildertechnieken. Op dit moment is de thematentoonstelling ‘streeksieraden Walcherse Pronk’ te bewonderen in het museum. In de voormalige burgemeesters kamer staat het goud en zilver van de Walcherse dracht tentoongesteld, van de het oorijzer voor de vrouwen tot de gouden keelknopen voor de mannen. De tentoonstelling is dit hele museum- seizoen te bezichtigen. “We zijn een hecht team en kunnen altijd op elkaar rekenen. Wanneer er ad hoc iets moet gebeuren hoef ik maar een paar telefoontjes te doen en ik heb zo een groep bij elkaar die komt helpen”, vertelt voorzitter Leen. Op de vraag waarom ze vrijwilliger zijn geworden bij het museum worden uiteenlopende antwoorden gegeven. Van “mijn vader werkte in het gemeentehuis en heeft de vlag van Arnemuiden ontworpen in 1954, ik ben dus erfelijk belast om de geschiedenis van Arnemuiden voort te zetten” tot “ik kwam als buitenstaander in Arnemuiden wonen en wilde mezelf graag nuttig maken en onder de mensen komen”. Ineke houdt zich in het museum bezig met de PR en reserveringen. “We vinden het belangrijk dat mensen zich meteen welkom voelen. Bezoekers krijgen dan ook altijd een gids mee als ze dat willen, of ze nu met twee of met acht personen zijn. En als er een grote groep komt met een bus, dan lopen we als vrijwilligers altijd even mee om ze uit te zwaaien! We merken dat bezoekers dat erg waarderen”. Museum Arnemuiden kan nog meer vrijwilligers gebruiken. Heb jij tijd en interesse? Bekijk dan de vacature op de landelijke website: erfgoedvrijwilliger.nl/vacatures. Afbeelding links Archeologische vondsten in de middeleeuwse kelder onder 't Uusje van Eine foto Museum Arnemuiden.

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 25