Land in beweging NIEUW in de musea Vaste expositie vernieuwd Museumboerderij Goemanszorg ZEEUWS ERFGOED nr. 2 2022 31 Voor Museumboerderij Goemanszorg was 8 april 2022 een hele speciale dag. Bertie Steur, bekend van Boer Zoekt Vrouw en Expeditie Robinson, opende de nieuwe vaste expositie ‘Land in beweging’. Ze reed met een klassieke tractor van het museum door een afzetlint, waarna de genodigden de nieuwe expositie konden bekijken. Er is nu Letterlijk beweging in het museum. Bij de entree heet Adri Goemans de bezoekers virtueel welkom in zijn boerderij. Verderop is een levende presentatie met kweektafel over de groei van gewassen. In het woonhuis draait een film waarin de familie Goemans, de voormalige bewoners van de boerderij gespeeld door acteurs, tot leven komen. De vaste expositie is volledig op de schop gegaan. Het verleden, heden en de toekomst van de landbouw wordt op een eigentijdse manier verteld. Met aandacht voor klimaat verandering, biodiversiteit en het belang van de bijenteelt zet het museum ook in op bewustwording. Bezoekers worden ondergedompeld en meegenomen in een verhaal waarin de tegenstelling tussen arm en rijk treffend tot de verbeelding wordt gebracht. De vernieuwing is gerealiseerd door met heel veel partijen samen te werken en de benodigde subsidies binnen te halen. Ontzettend veel mensen, binnen en buiten het museum, hebben er hun steentje aan bijgedragen. De metamorfose is nog niet helemaal af; de laatste hand wordt nog gelegd aan een audiotour voor kinderen. Museumboerderij Goemanszorg is klaar voor het nieuwe seizoen! Nieuwsgierig geworden? Goemanszorg is iedere dag, behalve op maandag, open van 11.00 tot 17.00 uur. De metamorfose van het museum brengt het belang van de landbouw dichter bij de bezoeker foto Museumboerderij Goemanszorg. De plastic poppen zijn vervangen door levensechte. Neem plaats op de bank naast Adri Goemans, voormalig eigenaar van de boerderij foto Museumboerderij Goemanszorg.

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 31