De vele verschijningen van erfgoed ZEEUWS ERFGOED nr. 4 2022 3 Het decembernummer van Zeeuws Erfgoed illustreert de vele verschijningsvormen van de erfgoedwereld. Van historische verhalen over de oudste verdedigingslinie en de vondst van een zeer oude munt tijdens een bijzondere opgraving, wordt er soepel overgestapt naar zaken als digitalisering van erfgoed, het enthousiasmeren van jonge restauratieprofessionals en actuele museumactiviteiten. Verhalen om deze lange winteravonden van te genieten. Ook is er aandacht voor bijzondere plekken met een eigen identiteit. De trotse bewoners van een monument in Sluis vertellen bijvoorbeeld waarom de kleurstelling van hun interieur niet zomaar veranderd kan worden. Curator/ programmamaker Carien Poissonnier doet verslag over het programma Geboortegrond, dat afgelopen zomer is uitgewerkt ter gelegenheid van 70 jaar Braakmanpolder in Zeeuws-Vlaanderen. Over bijzondere plekken gesproken, de BB-bunker onder ons gebouw aan de Looierssingel in Middelburg was een van de opengestelde bunkers tijdens het landelijke Koude Oorlog Weekend in oktober. Bijna 600 bezoekers hebben deze bunker bezocht en zijn ontvangen door heel veel vrijwilligers, die met enthousiasme hun kennis deelden. Voor wie er niet bij kon zijn is de aftermovie een aanrader, zie hiervoor de QR-code bij het artikel op pagina 25. Met dit nummer geeft Zeeuws Erfgoed een brede kijk op erfgoed. Bedoeld om bestaande erfgoedliefhebbers te blijven boeien én om mensen die dat nog niet zijn te interesseren. Dat past bij onze meerjarenkoers ‘Erfgoed midden in de samenleving’, waar beschermen, benutten en beleven van erfgoed goed gedijt. Ik wens u met uw dierbaren fijne feestdagen en - wellicht onder een heerlijk warme deken - veel leesplezier! Monique van Doorn, directeur Erfgoed Zeeland Afbeelding Winterse duinen in Cadzand-Bad. Is het geen plaatje? Beeldbank Zeeland, beeldnummer 983, foto Georgette Stam.

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 3