gen worde(d) ten dien einde op alle de volgende zaken een byzonder acht flaani i* op den ouderdom van den flaaf Men begrypt licht dat oude flaven veel minder geld in America waard zyn dan jongeen dus dat die door de fcheepsbevelhebbers niet gekocht worden, voor al wanneer 'er overvloed van is en zoo dit al eens otn reden gefchiedt, is het niet als voor een minderen dan den vastgeftelden prys. Geen coquette in 't vaderland is zoo bezorgd om zig wel te kappen als de neger-kooplieden om hunne oude flaven, wanneer zy die verkoopen willen, wel op te fchikken en een goed oog te geven. Zy worden ge was- 43i (d) Het eenigfte dat ik, nopens dit onderwerp, by de autheuren hebbe kunnen vinden, is by bosman, in zyne befchryvinge van de ilavekust, pag. 45. "Zy werden, zegt hyop het allernauwkeurigst befigtigc en betasttot het alderminfte lid dat zy aan hun lie— haam hebbenen dat moedernaaktfo wel de vrou- wen als mannenfonder éenig onderfcheid, offchyn vair de minfte fchaamte. De geene nu die voor goed gekeurd werden, fteld men aan een kant; En de andere, aan welke men eenig mangel of gebrek befpeurdwerden uitgefqhootenen onder de ge- brekkige, of makrons, fo' als Wy fe hier noemen, gereekend te weeten die boven de vyf en dertig jaaren oud fyn, of die aen armen, beenen, handen of voeten zyn verminktook die een tand quytfyn; die gryfe hairen hebben, of vliefen op de oogen heb- benalle de geene die met venus-fiekte fyn befmet en veelderhande qualen meer." Deze befchryvinge is voldoende voor een koopman 9 maar geeft zeer weinig licht aan den heelmeefter.

Archief | 1769 | | pagina 495