59i den zeer kundigen Chirurgyn Huisman op mynerï raad aldaar is geopend, waar uit brokken kwamen als Geley of verdikte Lymphawelke opening in 't eerst Fijluleus werdmaar na verloop van ee- nigen tyd gelukkig door zyn Ed. is genefen. De watervatendie van het been opwaards klimmenleggen, aan den binnenkant der Dye onder het vet, alwaar ook de loop is van de Ve na Saphsena, of die ader, welke geen flagader nevens zig hebbendehet bloed van den huid en uitwendige deelen der voet te rug brengd en die zoo dikwyls, vooral in zwangere Vrouwen, fpatten aan den binnenkant van 't been en de Dye maakt. De tronk van deze watervatenin de liesfchentusfchen de Liefchenklieren door loopende gaat, met de VenaCruralis, naar bin nen en loopt vervolgenster wederzyden langs de Vence Jliacee extern,en de groote Holle ader achter het buikvliesnaar den Duffus Thoracicus of zoogenaamde Chylbuis die niet anders is als de tronk of verzameling van alle de watervaten die de Lympha of het water van alle de benedenfte deelen van het lichaam van den buik en borst van binnen te rug brengd, en het mede ontlast in den ader of aders, achter 't fleutelbeen gelegen. Wanneer door aanmerklyke verzweeringen i of dwarfche infnydingen in de liesfchen, de tronk van 't watervat aldaar geopend wordheb ik in een Vrouw van West Cappel gezien, dat 'er vierdubbele fervietten, om te drukken daar op gelegddaaglyks van doornat warendat door de zwaare lekking het mensch oogenfchynlyk verzwakteuitteerde en eindelyk ftierv. WAAR-

Archief | 1769 | | pagina 655