593 een genoegzaame ontfluitingen 'er geene de minfte tegennatuurlyke geftaltenis in 'c bekken plaats hadhadden wy het genoegen haar in kor ten tyd van een Dochter te vèrlosfchendie ietè minder dan voldraagen fcheen, en waar aan wy de volgende zeldzaame omftandigheden gewaar werden. Wy zaagen namentlyk een Vliesagtigê Zak op voorzeide Kinds buik hangen, begin neemehdé van den Navel (die op eene aanmerkelyke wy- zë naar de regterzyde verplaatst was)de Zak was uitwendig Vliesagtig en ten eenemale door het peritonaeum of Buikvlies geformeerd én bleek by de opening gevuld te zynmet de Le ver, Maag, het Maagbed, voorts de Milt, alle de dunne, en het grootfte gedeelte van de dik ke darmen. De Navelftreng eindigde op den rand van de gemelde Zak, tegens de verplaatfte opening welke de Navel uitmaaktewiens middellyn naauwlyks een halven duim meer bereikte; uit al het welk genoegzaam bleek, dat gemelde Even- tratie, of uitfluiting der ingewanden, voor een waa- re Ex omphalos of Navelbreuk konde gehouden wordenwaar door in de eerfte tydenniet al leen de dunne, maar ook vervolgens de dikke darmen en overige ingewanden waren uitgefloo- pen,waarvan de opening vervolgens, naar maaté de vrugt meerder kragten hadde gekreegen,allengs- kens om de uitgefchootene deelén was toegetrok ken. De Buikof liever de bekleedfelen waren geheel.ingezonken en tegens de ruggegraat ge plaatst. Terwyl wy dit naauwkeurig onder zochten, viel ons oog op het Borstbeen,- waar onder in het Epigajlrium ter rechterzyde vaü Pp dé -

Archief | 1769 | | pagina 657