6oo ik kon tot geen van beide deze uiterflen over gaan, en befloot daarom den midden-weg, als den veiligflen, te verkiezen, naamlyk om den darm in te brengen en denzelven zodanig te plaat zen dat het kleine verftorven gedeelte zich recht tegen over de opening van den ring bevondin hoope dat de darm eenige vasthegting aan den ring zoude verkrygenen in de daadgelukte my deze vasthechtingdan kon ik den Lyder zon der anus artificialis genezen in tegendeel mis lukte my dezelvezoo bleef ik altoos noch mees ter om den darm uit te haaien, en de drekflof- fenwanneer zy in de holligheid van den Buik mogten uitgeflort zyn, te doen ontlasten, 'tgeen egter moeyelyker gaat als men veeltyds zich ver beeld wyl dezevolgens de gefielde natuur wet zich altoos na die plaats begeven alwaar zy den minden tegendand ontmoetenen deze is de opening van den ring wordende dezelve daar enboven hier toe noch meer aangezet door de wer king van het middenrif, en die der Buikfpieren welke de darmendie de geheele holligheid van den onderbuik vervullendrukkenen dus de ze uitdryving bevorderen. Deze bedenkingen deelde ik den omflanderen mede, welke met my van het zelfde gevoelen warenals zynde de beste wegwelken men in een diergelyke omflandigheid konde inflaan. Ik bragt dan den darm inen plaatfle de verftorven korst zodanig dat zy recht tegen over de opening van den ring kwambeveelende den Lyder vervolgens zich zeer Uil te houdenop dat de gemelde plaatzing van den darm niet konde veranderen, en ik dus doende in myn oogmerk leur gefield worden. Verders leide ik het ge- woone verband aanbeflaande in eenige drooge wie-

Archief | 1769 | | pagina 664