wieken,en driehoekige drukdoeken,verzeekerende alies door de Spica Inguinalis een half uur na de Operatie liet ik hem een verzachtend lave ment zetten. De Lyder bevond zich na de Operatie redelyk weide toevallen van de pyn in den buikwalging, braking, oprisping, hik, enz. hielden op en hy bracht de nacht taamlyk gerust doordoch had noch geen ontlasting gehad. Den 8ften 's morgens het verband losmakende vertoonden de lippen der wonden en deszelfs grond zich redelyk welen de wieken waren ee- nigzins vochtig. Het was my moeilyk te onder- fc'neiden of dit vocht zich ontlaste uit de hollig heid van den Buik of wel uit de afgefnedene einden der vaten dan het zy hier mede hoé 't zyik vleidde my met dit goede voorteeken ee- ner beginnende verettering. De Lyder had een weinig koorts; en wyl hy nog geen ontlasting gehad hadliet ik hem andermaal een lavement zetten en drie uren daarna het zelve om even gemelde reden, herhaalen; 't geen ook van die uit werking was, dat de Lyder hier door eenigeont lasting kreeg. Den 9den bevond hy zich redelyk welheb bende de nacht gerust doorgebragt; by hetweg- neemen van het verband verheugde ik my de ftoffe, welke zich uit de wonde ontlastte, ee- nigzins llymiger en in een grooter hoeveelheid te vinden. De Lyder had dien ganfchen dag fchoon men met de lavementen aanhieldgeen ontlasting gehad. Den loden vond ik hem koortzigen bemerk te een lichte verettering aan de randen der won den; ook fcheen 'er zich een dunne ftinkende ïchoreuje ftoffe door den ring te ontlaften. Voor 't overige had hy dien dag geen afgang, enbragt Pp 5 mee- Coi

Archief | 1769 | | pagina 665