6O2 mede de volgende nacht zeer onrustig door. Den uden 's morgens,vond ik den Lyder een weinig beter; ook zeide hy my dat hy veei verlichting gevoelde. Het verband zullende af nemen vernam ik een drekreukwaarom ik hem vroeg of hy afgang gehad, en zich bevuild had, 't geen hy my, met neen te zeggenbeantwoor de. Dan het verband geheel afgeligt hebbende, ontdekte ik wel haastdat de geheele wonde met drekftoffen bevuild was. Dit ftrekte my tot een blvk dat de bovengemelde verftorven korst nu afgefcheiden wasik waschte de wonde met laauw water uiten bedekte dezelve meteenige wiekenbeftrgeken met het volgende dracht-mid del. Therebinth. venet. unc. i] Vitelli ovi No. I pulv. myrrhse dragm.I. voor 't overige verbond ik de wonde zeer los, verzekerende het verband alleenlyk door den ge- woonen T banduit vreeze dat de drekftoffen zich zomtycis in de holligheid van den Buik zou den ontlastenen dus door het aanhouden van de Spica inguinalis belet worden uitgang door den ring te krygen. Ik gebood den Lyder zich zeer ftil te houdenen fchreef hem een ftrenge en weekmakende levensregel voor. Myn Broe der, die hem tot hier toe op een verkoelende en verzagtende manier behandeld had, liet hem nu, na dit verfchynzelde koortsbast gebruiken, 'sa- vonds het verband afnemende, vond ik weder om de worde met drekftoffen bedektwelke ik na ze gezuivert te hebbenop dezelfde wyze als voren verbond. De voigende nacht bragc de Lyder zeer gerust door. Den I2den 's morgens was de wonde even ge- lyk

Archief | 1769 | | pagina 666