ó©3 lyk daags te vooren met drekftoffen bedekt, waarom ik dezelve weder op bovengemelde wy- ze verbond. De Lyder kreeg dien dag een wei nig ontlasting door den natuurlyken weg dit deed my de lavementenwelke men tot hier toe nimmer had nagelaaten, verdubbelen, om daar door de natuur, als 't waare in hare heilzaame pogingen te hulp te komen, en de drekftoffen van de wonde af te leiden. Den 13 14, 15 en ióden enz. bevond zich de Lvder zeer welen ik ondervond, dat naar mate de Lyder meerder ontlasting kreeg door den natuurlyken weg'er minder ftoffen door de won de te voorfchyn kwamen. De volgende dagen bevond zich de Lyder wel, en de wonde begon te genezen. Den 2 3ften bemerkte ik dat de doorgeboor de darm zich rondom den ring vast gehegt had, en dat de wonden van den darm eenigzintszaam- getrokken warenom welke reeden ook de ontlas ting der drekftoffen door de wonden zeer gering was. Ik veranderde nu van Indicatie want, daar ik te voren om gemelde redenalle druk king zorgvuldig vermeedenen de wonde zeer los verbonden had door middel van de gewoone T band, ftelde ik nu in deszelfs plaats de Spica Jnguinalis-, een verband, 't welke voornaamlyk in een geval als dit was te pas komtwant door de overkruisfmgenwelke het zelve op de won de maaktword 'er een fteunpunt van drukking geformeerd't welke men kan vermeerderen of verminderen door tusfchenkomst van drukdoe- ken welke men 'er onder legt. Gemelde druk king was eensdeels noodzaaklyk om de ontlas ting der drekftoffen te beletten, anderdeels om de genezing van den datm en deszelfs vastheg- ting

Archief | 1769 | | pagina 667